Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGXONEPS4
Okładka Happy Dungeons (XONE)

Happy Dungeons

Dostępne w modelu biznesowym free-to-play RPG akcji z gatunku hack-and-slash, stworzone z myślą o rozgrywce kooperacyjnej przez studio Toylogic – autorów podobnej stylistycznie produkcji Happy Wars.

RPG | TPP | fantasy | hack'and'slash | zagraj za darmo | kooperacja | RPG akcji

Okładka Happy Dungeons (XONE)

data premiery gry:

6gru2016

XONE

21lip2017

PS4
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Happy Dungeons to osadzone w realiach fantasy RPG akcji typu hack-and-slash, ukierunkowane na zabawę w trybie kooperacji. Gra dostępna jest w modelu biznesowym free-to-play na platformie PS4 i XONE; za jej powstanie odpowiada japońskie studio Toylogic, mające na swoim koncie podobne stylistycznie Happy Wars z 2012 roku.

Fabuła

Gra Happy Dungeons prezentuje prostą i typową do bólu warstwę fabularną. Podczas zabawy przenosimy się do dryfującej gdzieś pod niebem fantastycznej krainy, gdzie złe potwory porwały księżniczkę. W obliczu tragedii król może liczyć tylko na pomoc swoich najlepszych i najbardziej nieustraszonych rycerzy, w których role wcielają się oczywiście gracze.

Mechanika

Produkcja jest dynamicznym trzecioosobowym RPG-iem akcji, należącym do kategorii hack-and-slash. Akcję oglądamy więc z kamery umieszczonej za plecami naszego bohatera, a celem rozgrywki jest wykonywanie kolejnych questów, sprowadzających się głównie do eliminowania napotykanych potworów. Wśród nich znaleźli się zaś zarówno nieco bardziej wymagający bossowie, jak i całe rzesze łatwych do pokonania pokrak. Każdy z graczy przejmuje kontrolę nad jednym z dostępnych bohaterów, którzy – jak na RPG przystało – mają odmienne style walki oraz arsenał rozmaitych ataków specjalnych i combosów. W miarę postępów zabawy oczywiście mogą być też rozwijani i modyfikowani dzięki ogromnej liczbie opcji, uwzględniających nie tylko aparycję i umiejętności, ale także charakter.

Tryby gry

Happy Dungeons to gra ukierunkowana przede wszystkim na rozgrywkę kooperacyjną dla maksymalnie czterech osób. Bawić możemy się zarówno na jednej konsoli, jak i przez Internet.

Kwestie techniczne

Pod względem oprawy, wydany na platformie PS4 i XONE Happy Dungeons utrzymany jest w bardzo podobnym stylu, co wydana kilka lat wcześniej poprzedniczka. W pełni trójwymiarowa, choć niezbyt bogata w detale grafika gry zwraca uwagę przede wszystkim żywą kolorystyką oraz kreskówkowymi, charakterystycznie przerysowanymi postaciami bohaterów. Ciekawostkę stanowi fakt, że dla graczy bawiących się jednocześnie w Happy Dungeons i Happy Wars przewidziane zostały specjalne bonusy.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / wspólny ekran     Liczba graczy: 1 - 4  

Klasyfikacja PEGI Happy Dungeons

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język.

Wymagania sprzętowe Happy Dungeons

Sony PlayStation 4

Sony PlayStation 4

  • Wykorzystuje:
  • PlayStation Network
XONE
PS4