Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCX360XONE
Okładka Happy Wars (PC)

Happy Wars

Happy Wars to dynamiczna gra akcji skupiająca się na potyczkach wieloosobowych, w których brać udział może nawet do 30 graczy jednocześnie. W produkcji twórców Super Smash Bros. Brawl nie brak również atrakcji dla zwolenników samotnej rozgrywki.

Akcji | hack'and'slash

Okładka Happy Wars (PC)

data premiery gry:

12paź2012

X360

28maj2014

PC

24kwi2015

XONE
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Happy Wars to produkcja autorstwa japońskiego studia Toylogic, znanego m.in. z takich gier, jak Super Smash Bros. Brawl i Teenage Mutant Ninja Turtles: Smash-Up. Tytuł oparty jest na modelu biznesowym free-to-play z systemem mikropłatności. Pierwotnie gra zadebiutowała na konsoli Xbox 360 w październiku 2012 roku i była pierwszym tego typu projektem na tym urządzeniu. Happy Wars odniosło wielki sukces i w ciągu niecałego roku przekonało do siebie ponad 6 mln graczy.

Gra pozwala toczyć starcia maksymalnie 30 graczy, podzielonych na dwie drużyny. Członkowie każdej z nich starają się przejąć zamek przeciwników, jednocześnie broniąc własnej bazy. Zabawa odbywa się na sporych rozmiarów mapach, na których stawia się wieże, pozwalające odradzać się w ich okolicach. Oczywiście wrogowie mogą je niszczyć, więc rozgrywka wymaga zgrania i koordynacji wszystkich graczy, a jednocześnie jest bardzo dynamiczna i efektowna.

Twórcy ze studia Toylogic udostępnili kilka klas postaci, różniących się od siebie mocami i umiejętnościami. Gracz może wcielić się w jednego z trzech herosów - Mage (mag), Warrior (wojownik) i Cleric (kleryk, postać wsparcia). Tocząc boje pierwszym z nich, atakujemy z dystansu, wykorzystując w tym celu magię. Drugi bohater doskonale sprawdza się w walce na krótkim dystansie, cechując się większą odpornością na zadawane obrażenia i umiejętnością władania mieczem. Ostatnia postać pomaga drużynie, lecząc jej członków, itd. Klasy postaci można dowolnie zmieniać w momencie odrodzenia się przy swojej wieży. Dodatkowo, gdy wiele jednostek zbierze się w bliskiej odległości, będą one mogły używać potężnych zdolności grupowych, takich jak przywoływanie burzy meteorytów czy stworzenie tornada, rozrzucającego wrogie jednostki. Gra przewiduje również możliwość modyfikacji sterowanej przez nas postaci. Wraz z upływem czasu zdobywa się nowe elementy, dzięki którym można dostosować wygląd swojego avatara wedle własnego uznania.

Happy Wars oferuje dwa typy rozgrywki – sieciowy versus, w którym dwie drużyny walczą przeciwko sobie i tryb współpracy. Druga opcja skupia się na wspólnej zabawie w odpieranie kolejnych fal nacierających wrogów, sterowanych przez sztuczną inteligencję. Wariant ten umożliwia także walkę w samotności, będąc offline. Rolę innych osób zastępują w takim przypadku postacie sterowane przez AI.

Barwna komiksowa szata graficzna gry nadaje jej bajkowego charakteru, który potęgowany jest przez zabawne dźwięki wydawane przez postaci.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 1 - 30  

Ocena czytelników: 4,9 / 10 na podstawie 47 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8,8 / 10 na podstawie 17 głosów czytelników.

Gry podobne do Happy Wars

Klasyfikacja PEGI Happy Wars

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Wymagania sprzętowe Happy Wars

Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
Microsoft XBOX ONE

Microsoft XBOX ONE

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
Happy Wars - gra free-to-play z Xboksa 360 ukaże się na komputerach PC
Happy Wars - gra free-to-play z Xboksa 360 ukaże się na komputerach PC

wiadomość27 kwietnia 2014

Firma Microsoft Studios, wydawca gry free-to-play Happy Wars, poinformowała, że w tym roku produkcja ukaże się w ramach cyfrowej dystrybucji na komputerach PC. Tytuł pierwotnie ukazał się na konsoli Xbox 360 i po roku obecności na rynku miał ponad 6 mln graczy.

Wieści ze świata (Pulse, Mass Effect 3: Citadel, Angry Birds Toons) 12/3/13
Wieści ze świata (Pulse, Mass Effect 3: Citadel, Angry Birds Toons) 12/3/13

wiadomość12 marca 2013

Dziś piszemy m.in. o zbiórce w serwisie Kickstarter na produkcję nietypowej gry Pulse, darmowej ścieżce dźwiękowej dodatku DLC Citadel do Mass Effect 3, a także nowych zwiastunach kreskówki Angry Birds Toons. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

Wieści ze świata (Happy Wars, Need for Speed: Most Wanted) 19/12/12
Wieści ze świata (Happy Wars, Need for Speed: Most Wanted) 19/12/12

wiadomość19 grudnia 2012

Dziś piszemy m.in. o popularności gry Happy Wars, dodatku DLC do Need for Speed: Most Wanted, a także nowym projekcie studia Gas Powered Games. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

Happy Wars – sieciowa zręcznościówka free-to-play jesienią na Xboksie 360
Happy Wars – sieciowa zręcznościówka free-to-play jesienią na Xboksie 360

wiadomość26 sierpnia 2012

Microsoft zapowiedział, że sieciowa zręcznościówka Happy Wars, pozwalająca na jednoczesną zabawę nawet dla 30 osób, pojawi się jesienią na Xboksie 360. Gra ma być dostępna w dystrybucji cyfrowej oraz funkcjonować w modelu free-to-play.

X360
PC
XONE