Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 kwietnia 2014, 09:06

autor: Góral

Happy Wars - gra free-to-play z Xboksa 360 ukaże się na komputerach PC

Firma Microsoft Studios, wydawca gry free-to-play Happy Wars, poinformowała, że w tym roku produkcja ukaże się w ramach cyfrowej dystrybucji na komputerach PC. Tytuł pierwotnie ukazał się na konsoli Xbox 360 i po roku obecności na rynku miał ponad 6 mln graczy.

Happy Wars - gra free-to-play z Xboksa 360 ukaże się na komputerach PC - ilustracja #1

Znana do tej pory tylko z konsoli Xbox 360 gra free-to-play Happy Wars od studia Toylogic ukaże się w tym roku na komputerach PC, w ramach platformy cyfrowej dystrybucji Steam. Firma Microsoft Studios, wydawca produkcji, nie ujawniła dokładnej daty premiery, ale uruchomiła nową wersję oficjalnej strony internetowej, zwiastującą nadejście konwersji. Jednocześnie rozpoczęto zapisy do beta testów, które prawdopodobnie rozpoczną się 30 kwietnia i potrwają do 13 maja. Niestety są one skierowane tylko graczy mieszkających w USA i Kanadzie, niemniej opublikowane wymagania sprzętowe zapewne nie zmienią się w wielkim stopniu do czasu premiery, więc zainteresowani mogą się z nimi zapoznać poniżej:

  • Procesor: Core 2 Duo 2 GHz, Athlon X2 2 GHz lub lepszy,
  • Karta grafiki: z min. 256 MB VRAM i obsługą bibliotek DirectX 9.0c - Nvidia 8800GT, AMD Radeon HD3870 lub lepsza,
  • Pamięć: 2 GB RAM lub więcej,
  • System operacyjny: Windows Vista lub nowszy,
  • Inne: połączenie internetowe min. 768Kbps, obsługa pada lub myszki i klawiatury.

Happy Wars - gra free-to-play z Xboksa 360 ukaże się na komputerach PC - ilustracja #3Happy Wars ukazało się na konsoli Xbox 360 w październiku 2012 roku i było pierwszą grą na tym urządzeniu, opartą na modelu biznesowym free-to-play. Produkcja bardzo szybko zdobyła sporą popularność, dzięki czemu, po roku obecności na rynku twórcy chwalili się 6 mln graczy.

Tytuł studia Toylogic pozwala na zabawę maksymalnie 30 osób podzielonych na dwie drużyny po 15 graczy każda. Celem każdej z nich jest przejęcie zamku oponentów, przy jednoczesnej obronie własnej bazy. W drodze do celu należy także niszczyć budynki stawiane przez wrogów i wykorzystywać umiejętności kilku klas postaci.