Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 sierpnia 2012, 12:30

autor: Ender

Happy Wars – sieciowa zręcznościówka free-to-play jesienią na Xboksie 360

Microsoft zapowiedział, że sieciowa zręcznościówka Happy Wars, pozwalająca na jednoczesną zabawę nawet dla 30 osób, pojawi się jesienią na Xboksie 360. Gra ma być dostępna w dystrybucji cyfrowej oraz funkcjonować w modelu free-to-play.

Studio Toylogic oraz Microsoft ogłosiły, że działająca w modelu free-to-play sieciowa zręcznościówka Happy Wars, którą po raz pierwszy zapowiedziano we wrześniu tamtego roku, zadebiutuje jesienią na Xboksie 360. Tytuł, pozwalający na jednoczesne potyczki nawet 30 osób, ma w dniu premiery być dostępny za darmo dla posiadaczy xboksowego złotego abonamentu. Producenci nie zdradzają na razie za co będzie można płacić w grze, czy będą to jedynie przedmioty niewpływające bezpośrednio na rozgrywkę (takie jak kostiumy) czy też może kupimy nowe umiejętności oraz zaawansowany ekwipunek, znacząco podwyższające nasze szanse w walce.

Przypomnijmy, że Happy Wars to kolorowa i bajkowa zręcznościówka, korzystająca z technologii cel-shading. Jej model rozgrywki oraz styl graficzny przywodzi na myśl Fat Princess, wydane na PlayStation 3 oraz PSP. Naprzeciw siebie stają dwie drużyny małych wojowników, których celem jest zdobycie bazy przeciwnika oraz należącego do niego terytorium. Pojedynki między graczami odbywają się na rozległych mapach bogatych w rozmaite pułapki i przeszkody. Twórcy dają nam do wyboru trzy klasy postaci: maga, wojownika i kleryka. Każda z nich dysponuje różnymi umiejętnościami oraz co oczywiste pełni inną rolę na polu bitwy. Tytuł stawia na współpracę w drużynie i np. gdy wielu graczy zbierze się w bliskiej odległości, będą oni mogli używać potężnych zdolności grupowych, siejących zniszczenie w szeregach wroga. Poza rozgrywką multiplayer, Happy Wars zawierać ma kampanię dla pojedynczego gracza oraz możliwość gry offline, także na podzielonym ekranie.

  1. Oficjalna strona gry