Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 24 sierpnia 2015, 11:17

Clicker Heroes - przebojowy pecetowy kliker rozpoczął podbój rynku mobilnego

W usługach App Store i Google Play zadebiutowała gra Clicker Heroes, czyli mobilna wersja przebojowej zręcznościówki typu kliker, która na pecetach zgromadziła już kilka milionów użytkowników.

Zręcznościówka Clicker Heroes już od kilku miesięcy skutecznie zdobywa uznanie coraz bardziej licznej grupy graczy pecetowych. Teraz do zabawy mogą wreszcie dołączyć użytkownicy mobilni.

Mobilne wydanie Clicker Heroes udostępniono w wersjach na systemy iOS i Android. Na obu tych platformach gra korzysta z modelu darmowego z mikropłatnościami.

Produkcja należy do kategorii zręcznościowek potocznie określanej mianem „klikerów”. Jej nazwa pochodzi od tego, na czym zabawa w tego typu tytułach polega, czyli na szalonym klikaniu myszą, a w przypadku gier mobilnych, na szalonym pukaniu w ekran mobilny. Z samego opisu może wydawać się to wyjątkowo mało udanym pomysłem, ale w rzeczywistości dobre produkcje tego typu potrafią zapewnić niedorzecznie dużo zabawy, a jednocześnie są mocno uzależniające.

Clicker Heroes ubrano w stylistyczne fatałaszki klasycznego RPG osadzonego w krainie fantasy. Podczas stukania w ekran nasza postać przemierza magiczną krainę i walczy z potworami, a w trakcie walk musimy dosłownie zapukać palcem przeciwników na śmierć. Gdy już wyzioną ducha możemy przywłaszczyć sobie będące ich własnością złote monety. Ta waluta służy potem do ulepszania statystyk bohatera oraz wynajmowania pomocników, którzy będą w stanie wypełniać zadania nawet pod naszą nieobecność. Z czasem możemy w ten sposób zgromadzić prawdziwą mini-armię najemników, co znacząco przyśpiesza tempo gromadzenia funduszy. Dodatkową atrakcją są starcia z potężnymi bossami, którzy nie dość, że są bardzo wytrzymali na obrażenia, do to tego musimy ich pokonać w raptem pół minuty.

Wszystko to ukazane jest w zabawnej konwencji, regularnie naśmiewającej się z najbardziej oklepanych schematów klasycznych gier RPG rozgrywanych w realiach fantasy.