Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 sierpnia 2015, 10:40

autor: Entelarmer

Diablo III - koniec trzeciego sezonu rankingowego

Wczoraj zakończył się trzeci sezon rozgrywek rankingowych w grze Diablo III. Czwarty sezon ruszy pod koniec tego tygodnia, a nieco wcześniej powinien ukazać się patch 2.3.0.

Jak zapowiedziano na początku tego miesiąca, wczoraj o godzinie 17:00 zakończył się trzeci sezon rozgrywek rankingowych Diablo III – popularnego hack’n’slasha od studia Blizzard Entertainment. Podobnie jak w przypadku poprzednich sezonów, oznacza to przerzucenie postaci sezonowych do puli postaci zwykłych, wraz z całym zdobytym złotem, doświadczeniem i większością ekwipunku. Tablice wyników zostały wyczyszczone, a gracze otrzymali nagrody za swoje osiągnięcia w ramach rozgrywek rankingowych. Start kolejnego sezonu przewidziano na piątek 28 sierpnia, a czas jego trwania to, według twórców, co najmniej 3 miesiące. Niestety, nadal nie ma co liczyć na możliwość uczestnictwa w rozgrywkach sezonowych na konsolach – opcja ta pozostanie dostępna jedynie na PC.

Kostka Kanaiego pozwoli m.in. uzyskać pasywne wzmocnienia z przedmiotów legendarnych. - Diablo III - koniec trzeciego sezonu rankingowego - wiadomość - 2015-08-24
Kostka Kanaiego pozwoli m.in. uzyskać pasywne wzmocnienia z przedmiotów legendarnych.

Przypomnijmy też, że wraz z rozpoczęciem czwartego sezonu zadebiutuje interfejs sezonowy, pozwalający na przeglądanie zdobytych osiągnięć oraz planowanie kolejnych działań. A będzie to zaledwie jedna ze zmian, które mają pojawić się „już wkrótce” wraz z opublikowaniem patcha 2.3.0, dotąd dostępnego jedynie na publicznym serwerze testowym Diablo III. Nowa łatka ma wprowadzić liczne nowości do rozgrywki, poczynając od nowej lokacji, Ruin Seszeronu, poprzez kolejne przedmioty legendarne i Kostkę Kanaiego (o niej pisaliśmy pod koniec zeszłego miesiąca) oraz wyższy poziom trudności, na zmianach w trybie przygodowym kończąc. Więcej o modyfikacjach w patchu 2.3.0 możecie poczytać we wpisie na oficjalnej stronie gry.

Diablo III to trzecia odsłona jednej z najpopularniejszych serii gier z gatunku hack’n’slash od studia Blizzard Entertainment. „Trójka” zadebiutowała w 2012 roku na PC, później pojawiła się także na konsolach starej generacji (PlayStation 3 i Xboksie 360 w 2013 roku), a w 2014 wydano wersję na konsole PlayStation 4 i Xbox One. Według ostatnich informacji, produkcja rozeszła się w 30 milionach egzemplarzy (dane te najpewniej uwzględniają także sprzedaż dodatku Reaper of Souls).