Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 sierpnia 2015, 09:00

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Diablo III - zakończenie trzeciego sezonu nastąpi 23 sierpnia

Studio Blizzard Entertainment poinformowało, że zakończenie trzeciego sezonu w grze Diablo III nastąpi 23 sierpnia. Kilka dni później rozpocznie się jednak czwarty sezon.

Diablo III - zakończenie trzeciego sezonu nastąpi 23 sierpnia - ilustracja #1

Wkrótce zakończy się rozpoczęty w kwietniu bieżącego roku trzeci sezon w Diablo IIIpoinformowało studio Blizzard. W Europie zabawa dobiegnie końca 23 sierpnia (godz. 17:00 czasu polskiego), ale kilka dni później wystartuje kolejny sezon. Nastąpi to w piątek 28 sierpnia o 17:00. W opublikowanym przez dewelopera wpisie przypomniano także ogólne zasady, dotyczące zdobytych podczas rozgrywki nagród, więc warto przytoczyć je w skrócie także i tutaj. Idzie to tak: bohaterowie sezonowi przemienią się w herosów niesezonowych, zatrzymamy złoto, punkty doświadczenia mistrzowskiego, krwawe odłamki, przedmioty i nie tylko. Dodatkowo gracze, którzy w trakcie sezonu osiągną 70 poziom otrzymają specjalne nagrody (transmogryfikacje dla napierśnika oraz rękawic), a za zdobycie „kilku osiągnieć” zgarniemy unikalną ramkę portretu oraz proporzec. Z kolei punkty za podboje nie zostaną przeniesione, a poza tym deweloper wyczyści tablice wyników.

Diablo III to popularna gra hack'and'slash autorstwa amerykańskiego studia Blizzard Entertainment. Produkcja najpierw ukazała się na komputerach PC w maju 2012 roku. Po kilkunastu miesiącach trafiła do użytkowników konsol Xbox 360 i PlayStation 3, a sierpniu 2014 roku zadebiutowała na PlayStation 4 i Xboksie One. Tytuł okazał się jednym z największych hitów ostatnich lat. Od momentu premiery w 2012 roku do dziś sprzedano ponad 30 milionów egzemplarzy wszystkich wersji