Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Codex of Victory (PC)

Codex of Victory PC

Strategia wojenna opracowana przez rosyjskie studio Ino-Co, której akcja rozgrywa się w dalekiej przyszłości.

Strategiczne | science fiction | RTS | turowe | multiplayer

PC Windows
Okładka Codex of Victory (PC)

producent: Ino-Co

wydawca: 1C / Cenega

Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

21lipca2016

wczesny dostęp

16marca2017

16marca2017

Steam

Codex of Victory to wydana na platformę PC strategia wojenna utrzymana w klimacie science fiction. Projekt opracowało rosyjskie studio Ino-Co, znane z takich gier jak Majesty 2: The Fantasy Kingdom Sim, Fantasy Wars, Elven Legacy czy serii Warlock.

Fabuła

Akcja gry osadzona jest w dalekiej przyszłości, która jest dosyć nietypowa jak na gatunek science fiction. Ludzkość zajmuje tutaj ponad dwadzieścia planet, ale struktura społeczna cofnęła się do feudalizmu. Państwem rządzi król, a poszczególne terytoria oddano pod pieczę baronom i lordom.

Fabuła obraca się wokół konfliktu owego królestwa z frakcją znaną jako Auguments, składającą się z ludzi, którzy zostali zmodyfikowani genetycznie i wyposażeni w liczne cyberwszczepy. Uważają oni, że zwykli ludzie są więźniami swoich ułomnych ciał i dla własnego dobra powinni zostać podbici, a następnie ulepszeni za pomocą najnowszych zdobyczy techniki.

Mechanika

W wydanym na PC Codex of Victory podczas kampanii podróżujemy z planety na planetę, odpierając ataki wojsk Auguments. Na każdej z nich zajmujemy się rozbudową podziemnej bazy. Ten aspekt zabawy rozgrywa się w czasie rzeczywistym i wymaga zarządzania zasobami, dodawania nowych sekcji, prowadzenia badań technologicznych i konstruowania różnorodnych maszyn wojennych, gdyż to za ich pomocą toczymy wojnę. Same bitwy z kolei rozgrywamy na powierzchni planet w trybie turowym, na mapach pokrytych siatkami heksów. W sumie dostępnych jest ponad dwadzieścia pięć typów jednostek, które z potyczki na potyczkę możemy ulepszać.

Zabawę urozmaica system losowego generowania misji, dzięki czemu za każdym razem czekają na nas nowe przygody i wyzwania.

Tryby gry

Gra oferuje trwającą ponad dwadzieścia godzin kampanię fabularną. Ponadto autorzy nie zapomnieli o trybie multiplayer, pozwalającym toczyć bitwy przez Internet przeciwko innym graczom.

Kwestie techniczne

Codex of Victory oferuje atrakcyjną trójwymiarową grafikę, wykonaną w lekko kreskówkowej konwersji. Jej walory zwiększa nietypowa wizja świata, łącząca elementy futurystyczne z motywami zaczerpniętymi ze średniowiecza, co w sumie daje stylistykę, którą autorzy określają mianem neo-feudalizmu.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Gry podobne do Codex of Victory

Wymagania wiekowe Codex of Victory

16+

Wymagania sprzętowe Codex of Victory

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Intel Core i5 3.20 GHz lub AMD Phenom II X4 805, 4 GB RAM, karta grafiki z 1 GB pamięci, 2 GB HDD, 64-bitowy Windows 7/8/8.1/10
Minimalne: Intel Core 2 Duo 2.0 GHz lub AMD Athlon 64 X2 4600+, 2 GB RAM, karta grafiki z 512 MB pamięci, 2 GB HDD, 64-bitowy Windows 7/8/8.1/10

Codex of Victory - strategia autorów Majesty 2 i serii Warlock zadebiutuje 16 marca
Codex of Victory - strategia autorów Majesty 2 i serii Warlock zadebiutuje 16 marca

wiadomość4 marca 2017

Zespół Ino-Co, mający na koncie m.in. Majesty 2: The Fantasy Kingdom Sim oraz serię Warlock, poinformował, że jego następna gra, czyli strategia Codex of Victory, trafi na pecety 16 marca. Produkcja połączy rozbudowę bazy w czasie rzeczywistym z turowymi bitwami.