Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 października 2013, 12:00

autor: Marcin "Sarge" Skierski

Wieści ze świata (Dungeon Defenders II, Guild Wars 2, Battlefield 4) 9/10/13

Dziś piszemy m.in. o znaczącej zmianie założeń rozgrywki w nadchodzącej grze Dungeon Defenders II, aktualizacji do Guild Wars II, zbliżającym się patchu do strzelaniny Battlefield 4, a także anulowanej zbiórce pieniędzy na produkcję nowej platformówki z serii James Pond. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

Omerta: Miasto Gangsterów

Codzienną akcją promocyjną platformy Steam objęto grę Omerta: Miasto Gangsterów. Dzieło studia Haemimont Games możecie aktualnie nabyć 75% taniej. Obecnie produkcja kosztuje 11,24 euro (ok. 47 zł). Promocja zakończy się jutro o godzinie 19:00.

Dungeon Defenders II

Studio Trendy Entertainment porzuciło dotychczasowe założenia stworzenia z gry Dungeon Defenders II produkcji reprezentującej gatunek MOBA na rzecz powrotu do korzeni i kontynuowania koncepcji rozgrywki znanej z pierwszej części. Kiedy tytuł był zapowiadany kilka miesięcy temu, twórcy planowali upodobnić rozgrywkę do League of Legends. Po dokładnej analizie deweloper postanowił jednak zrezygnować z tego rozwiązania i w przypadku Dungeon Defenders II dostaniemy pełnoprawną kontynuację pierwowzoru. Oznacza to, że znowu możemy spodziewać się gry akcji z elementami cRPG i strategii typu tower defense. Z tej okazji twórcy udostępnili nowy zwiastun swojego dzieła.

James Pond

Studio Gameware anulowało zbiórkę pieniędzy w serwisie Kickstarter na produkcję nowej platformówki z serii James Pond. Akcja rozpoczęła się 20 września i do czasu jej zamknięcia twórcom udało się zgromadzić jedynie 16 tysięcy funtów. Zbiórka miała zakończyć się 20 października, a deweloper celował w kwotę 100 tysięcy funtów. Studio Gameware zapewnia, że mimo wszystko projekt nie został porzucony. Twórcy ponownie wystartują ze zbiórką na Kickstarterze, gdy będą mieli więcej do pokazania.

Might & Magic X: Legacy

Studio Limbic Entertainment wypuściło patcha do wczesnej wersji gry Might & Magic X: Legacy, której pierwszy akt jest obecnie dostępny dla osób zamawiających ją w przedsprzedaży. Aktualizacja rozwija działanie cyklu dnia i nocy, dodaje cztery nowe klasy (Scout, Druid, Mercenary, Shaman) oraz wprowadza narzędzie do porównywania przedmiotów. Oprócz tego poprawiono ponad 100 wykrytych błędów oraz dodano dwie dodatkowe wersje językowe (chińska i japońska). Szczegóły znajdziecie na oficjalnej stronie internetowej.

Guild Wars 2

15 października posiadacze gry Guild Wars 2 otrzymają aktualizację Blood and Madness. Zostanie ona wprowadzona w związku ze zbliżającym się Halloween i przyniesie ze sobą nowe eventy, nagrody i zmiany w balansie rozgrywki. Pełną listę modyfikacji tradycyjnie znajdziecie na oficjalnej stronie internetowej.

Aktualizacja Blood and Madness zostanie udostępniona 15 października - Wieści ze świata (Dungeon Defenders II, Guild Wars 2, Battlefield 4) 9/10/13 - wiadomość - 2013-10-09
Aktualizacja Blood and Madness zostanie udostępniona 15 października

Battlefield 4

Johan Andersson ze studia EA DICE ogłosił na Twitterze, że najbliższy patch do pecetowej wersji beta gry Battlefield 4 poprawi optymalizację najnowszej odsłony popularnej serii strzelanin. Tytuł powinien działać lepiej na Windowsie 7, choć nadal najbardziej zalecany jest system Windows 8 z bibliotekami DirectX 11.1. Data wydania łatki pozostaje nieznana. Przypomnijmy, że beta testy gry Battlefield 4 na PC, PlayStation 3 oraz Xboksie 360 zakończą się 15 października.

Pokemon

Japońska stacja telewizyjna NHK Professional: Shigoto no Ryuugi w jednym z programów 28 października gościć będzie Tsunekazu Ishiharę, prezesa firmy Pokemon Company. Opis na oficjalnej stronie internetowej wskazuje na to, że latem rozpoczął się proces developingu dotychczas nieujawnionej gry, w której wystąpi popularny Pikachu. Oznacza to, że pod koniec października doczekamy się prawdopodobnie zapowiedzi kolejnej produkcji z serii Pokemon. Na razie nie znamy żadnych szczegółów na jej temat.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach…

 1. Deathfire: Ruins of Nethermore
 2. EverQuest: Call of the Forsaken
 3. Moebius
 4. The Wolf Among Us
 5. Assassin’s Creed IV: Black Flag
 6. Strider
 7. The Bureau: XCOM Declassified
 8. Dustforce
 9. Super Smash Bros.
 10. Guild Wars 2

Galeria filmów

…a także najnowsze filmy z gier:

 1. BioShock: Infinite – Burial at Sea – Pierwsze 5 minut
 2. Strider – trailer #2