Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 marca 2013, 09:19

Zapowiedziano Dungeon Defenders II

Dungeon Defenders, czyli jedna z najpopularniejszych gier tower defense, doczeka się kontynuacji. Wprowadzi ona wiele ulepszeń, w tym nowy tryb wieloosobowy wzorowany na gatunku MOBA.

Dungeon Defenders poza tradycyjnym trybem kooperacyjnym zaoferuje również rozgrywki MOBA. - Zapowiedziano Dungeon Defenders II - wiadomość - 2013-03-19
Dungeon Defenders poza tradycyjnym trybem kooperacyjnym zaoferuje również rozgrywki MOBA.

Dungeon Defenders stało się jednym z największych niezależnych przebojów ostatnich lat, osiągając wynik ponad miliona sprzedanych egzemplarzy w ciągu pięciu miesięcy od premiery. Powstanie kontynuacji było jedynie kwestią czasu. Ujawnione właśnie Dungeon Defenders II nie jest więc żadną niespodzianką. Sporym zaskoczeniem są natomiast niektóre zmiany, które planuje studio Trendy Entertainment.

  1. Dungeon Defenders II – strona oficjalna

Tworząc Dungeon Defenders II autorzy postanowili przejść na model darmowy z mikropłatnościami. Ma to zapewnić stały dopływ nowych graczy i sprawić, że zawsze znajdziemy chętnych do zabawy. Autorzy czerpią inspirację z League of Legends. W wirtualnym sklepiku kupować więc będziemy głównie bohaterów. Jednocześnie udostępniona zostanie regularnie zmieniająca się lista darmowych herosów, co umożliwi wypróbowanie ich przed podjęciem decyzji o wydaniu pieniędzy.

Dungeon Defenders II zaoferuje doskonale znany fanom pierwowzoru tradycyjny tryb kooperacyjny, w którym grupka graczy połączy siły przeciwko falom coraz potężniejszych wrogów. Nie zabraknie oczywiście masy ulepszeń. Pojawią się dodatkowi bohaterowie i przeciwnicy oraz masa nowych wieżyczek strażniczych do wybudowania i przedmiotów do zgromadzenia. Poszczególne poziomy zlokalizowane w lochach połączy mini-świat na powierzchni, w którym na raz będzie mogło przebywać maksymalnie 24 graczy.

Poza rozgrywkami kooperacyjnymi, Dungeon Defenders II zaoferuje tryb rywalizacji wzorowany na grach MOBA, który jednocześnie wzbogacony zostanie silnymi elementami tower defense. W nim dwie pięcioosobowe drużyny graczy spróbują zniszczyć wieże przeciwników i powstrzymać ich przed dokonaniem tego samego. Postacie dla obu trybów będą wspólne, co pozwoli wykorzystywać zgromadzone przedmioty i ulepszenia statystyk bohaterów zarówno przeciwko innym graczom, jak i w starciach ze sztuczną inteligencją.

Dungeon Defenders II zostanie wydany w dwóch fazach. Pierwsza z nich obejmie jedynie tryb rywalizacji. Jego beta testy już się rozpoczęły i autorzy przyjmują zgłoszenia do wzięcia w nich udziału. Natomiast testy tryby kooperacyjnego ruszą pod koniec roku, a jego premiera zapowiadana jest na początek przyszłego roku.

Obecnie Dungeon Defenders II tworzone jest wyłącznie z myślą o pecetach, przeglądarkach oraz urządzeniach mobilnych z systemami iOS i Android. Posiadacze wszystkich tych platform będą mogli bawić się wspólnie na tych samych serwerach. Jeśli konsole następnej generacji pozwolą na to samo, to autorzy przeniosą grę również na nie.