Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 marca 2013, 08:55

autor: Sarge

Premiera gry FEZ na PC odbędzie się 1 maja

Według informacji przedstawionych w serwisie cyfrowej dystrybucji Steam, wysoko oceniana gra FEZ zadebiutuje 1 maja w wersji na PC. Phil Fish (główny twórca FEZ) jakiś czas temu zapowiadał, że jego dzieło, dotąd dostępne tylko na Xboksie 360, ukaże się w tym roku na innych platformach sprzętowych.

W ofercie serwisu cyfrowej dystrybucji Steam pojawiła się gra niezależna FEZ. Dzięki temu dowiedzieliśmy się, kiedy ta niezwykle udana zręcznościówka zadebiutuje na PC. Jak dotąd tytuł ukazał się wyłącznie na Xboksie 360.

Na karcie produktu w serwisie Steam czytamy, że FEZ stanie się dostępny 1 maja bieżącego roku. Niestety, póki co nie znamy ceny pecetowej wersji dzieła studia Polytron. Na Xbox Live Arcade gra jest sprzedawana za 800 punktów Microsoftu. Można więc wywnioskować, że na Steamie prawdopodobnie będziemy musieli zapłacić 9,99 euro (ok. 42 zł).

  1. FEZ w serwisie Steam
FEZ wyróżnia się m.in. charakterystycznym stylem graficznym - Premiera gry FEZ na PC odbędzie się 1 maja - wiadomość - 2013-03-19
FEZ wyróżnia się m.in. charakterystycznym stylem graficznym

Wprawdzie powyższa data premiery nie została jeszcze potwierdzona przez dewelopera, ale na Steamie tego typu informacje są zazwyczaj wiarygodne, więc i w tę można uwierzyć. Poza tym Phil Fish na początku stycznia zapowiadał, że jego produkcja jeszcze w tym roku trafi na inne platformy sprzętowe. Posiadacze PlayStation 3 liczą więc na swoją wersję gry, ale Fishowi może równie dobrze chodzić np. o urządzenia mobilne.

FEZ to platformówka, w której dużą rolę odgrywa rozwiązywanie zagadek logicznych. Wcielamy się w bohatera dysponującego mocą obracania dwuwymiarowego świata. Korzystając z tej umiejętności, odkrywamy nowe płaszczyzny danych lokacji. W teorii prosta mechanika, a w praktyce poskutkowała ona wieloma świetnie pomyślanymi zagadkami. FEZ charakteryzuje się też dość oryginalnym stylem graficznym, przywodzącym na myśl produkcje retro, a jednak dodającym coś od siebie. Zainteresowanym polecamy przeczytanie naszej recenzji, gdzie g40st wystawił grze bardzo wysoką notę 9.5 w skali dziesięciostopniowej.

  1. Fantastyczna Eksplozja Zmysłów na Xbox Live Arcade – recenzja gry FEZ
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Fez

Fez