Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 października 2013, 11:53

The Wolf Among Us – znamy datę premiery pierwszego epizodu

Pierwszy z pięciu epizodów The Wolf Among Us zatytułowany „Faith” będzie miał swoją premierę w piątek 11 października 2013 roku. Nowa gra studia Telltale Games zostanie początkowo wypuszczona na Xboksa 360 i PC, zaś na konsolach PlayStation 3 będzie dostępna kilka dni później.

The Wolf Among Us w warstwie estetycznej nawiązuje do komiksowego pierwowzoru. - The Wolf Among Us – znamy datę premiery pierwszego epizodu - wiadomość - 2013-10-09
The Wolf Among Us w warstwie estetycznej nawiązuje do komiksowego pierwowzoru.
THE WOLF AMONG US:
  • Premiera pierwszego epizodu: 11 października 2013 roku.
  • The Wolf Among Us to gra przygodowa point'n'click od twórców The Walking Dead.
  • Fabuła przygodówki została oparta na serii komików Fables.
  • Zdaniem twórców gracze będą mieli większy wpływ na rozwój fabuły niż w The Walking Dead.

Już za kilka dni gracze będą mieli możliwość sprawdzić czy The Wolf Among Us, nowa gra studia Telltale Games, spełni ich wymagania. Pierwszy epizod zatytułowany „Faith” ukaże się w najbliższy piątek 11 października 2013 roku. Gra początkowo wyjdzie na konsole Xbox 360 i komputery PC. Na konsolach PlayStation 3 będzie można w nią zagrać kilka dni później.

The Wolf Among Us to nowa gra studia Telltale Games, znanego z epizodycznych gier przygodowych. Wysokie oczekiwania względem nadchodzącej produkcji wynikają z faktu, że wcześniejsza gra tego studia – The Walking Dead – została bardzo dobrze przyjęta i zebrała wiele nagród. The Wolf Among Us, podobnie jak The Walking Dead, będzie epizodyczną grą przygodową z gatunku point'n'click, tym razem opartą na popularnej serii komiksów Fables (Baśnie).

Podobnie jak w przypadku The Walking Dead, gra będzie składała się z pięciu epizodów, których premiery będą kolejno po sobie następować. Epizody można kupować osobno – pierwszy będzie kosztował 4,99 dolarów (ok. 15 zł) - lub od razu w całości, w formie season pass za 22,49 dolarów (ok. 70 zł). Tytuł możemy nabyć bezpośrednio na stronie wydawcy lub na platformie Steam.

Zdaniem twórców, w The Wolf Among Us gracze będą mieli większy wpływ na rozwój fabuły, niż w The Walking Dead. O ile w grze o zombiakach trzeba było w toku rozgrywki podejmować trudne decyzje, to jednak nie zmieniały one głównej linii fabularnej. Tym razem studio Telltale Games obiecuje, że nowa przygodówka nie będzie tylko sprawiała wrażenia nieliniowości – wybory graczy mają realnie wpływać na przebieg rozgrywki. A decydować trzeba będzie nie tylko o tym, co chcemy zrobić, ale także kiedy. Jak będzie faktycznie, przekonamy się już za kilka dni.