Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 października 2013, 12:55

autor: Góral

Call of Duty: Ghosts - poznaliśmy wymagania sprzętowe gry [news zaktualizowany]

Firma Nvidia ujawniła na swojej stronie internetowej wymagania sprzętowe gry Call of Duty: Ghosts. Tytuł do działania potrzebować będzie 6 GB pamięci RAM i 64-bitowego systemu operacyjnego.

Firma Activision poinformowała na Twitterze, że wymagania sprzętowe opublikowane przez koncern Nvidia nie są oficjalne. Wkrótce mają zostać podane prawidłowe konfiguracje.

Call of Duty: Ghosts ukaże się na początku listopada. - Call of Duty: Ghosts - poznaliśmy wymagania sprzętowe gry [news zaktualizowany] - wiadomość - 2013-10-09
Call of Duty: Ghosts ukaże się na początku listopada.

Na oficjalnej stronie kart grafiki Nvidia GeForce ujawniono wymagania sprzętowe gry Call of Duty: Ghosts. Jeżeli zostaną one potwierdzone przez firmę Activision, to tytuł będzie potrzebował minimum 6 GB pamięci RAM i 64-bitowego systemu operacyjnego.

Minimalne wymagania sprzętowe:

  • Procesor: Intel Core 2 Duo E8200 2.66 GHZ, AMD Phenom X3 8750 2.4 GHZ lub lepszy;
  • Karta grafiki: z obsługą bibliotek DirectX 11 - Nvidia GeForce GTX 550 Ti, ATI Radeon HD 5870 lub lepsza;
  • Pamięć: 6 GB RAM;
  • System operacyjny: Windows 7 64-bitowy, Windows 8 64-bitowy;
  • Dysk twardy: 50 GB wolnego miejsca.

W rekomendowanych wymaganiach ujawniono tylko kartę grafiki Nvidia GeForce GTX 780. Jak widać, do zabawy nie będzie konieczny sprzęt z najwyższej półki (nie licząc GTX 780 za grubo ponad 2 tys. zł). Produkcja ma jednak wyglądać lepiej niż na konsolach nowej generacji, a przynajmniej tak twierdzi Mark Rubin – producent wykonawczy Call of Duty: Ghosts.

Ten sam człowiek wyjawił także, że gra zaoferuje wsparcie dla serwerów dedykowanych na każdej z platform docelowych, a nie tylko na Xboksie One. Razem z nową, hybrydową technologią ma to zapewnić doskonałe wrażenia płynące z multiplayera. Oprócz tego usprawnieniu ulegnie system tworzenia meczów. Podczas łączenia graczy nacisk położony zostanie na jakość połączenia.

Najnowsza odsłona jednej z najpopularniejszych serii gier wideo ukaże się na konsolach Xbox 360, PlayStation 3, Wii U oraz komputerach PC 5 listopada. Edycja dedykowana PlayStation 4 i Xbox One trafi na rynek wraz z tymi urządzeniami (odpowiednio 29 listopada w Europie i 22 listopada w wybranych krajach, w których odbędzie się premiera sprzętu firmy Microsoft). Tytuł można już zamawiać u wybranych sprzedawców.

Przy okazji zachęcam do zapoznania się z naszymi wrażeniami z obcowania z trybem dla wielu graczy. Amadeusz Cyganek stwierdził, że: „sieciowa część Call of Duty nadal oferuje kawał dynamicznej i ciekawej rozgrywki, przeznaczonej zarówno dla mniej doświadczonych graczy, jak i starych wyjadaczy.”