Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 listopada 2017, 13:11

Wieści ze świata (Call of Duty: WWII, Project Hospital, Dead Cells, Hollow Knight) 14/11/2017

Dziś piszemy o opóźnionej walucie premium w strzelance Call of Duty: WWII i przypadkowym odkręceniu kurka z podwójnym XP przy jej premierze, zapowiedzi gry Project Hospital (spadkobiercy Theme Hospital), dużej aktualizacji do roguelike’a Dead Cells oraz o przesunięciu debiutu Hollow Knight w edycji na Nintendo Switch. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Call of Duty: WWII opóźnia COD Points i omyłkowo rozdawało podwojone XP

Sierżancie! Tam ktoś otwiera epicką skrzynkę! - Wieści ze świata (Call of Duty: WWII, Project Hospital, Dead Cells, Hollow Knight) 14/11/2017 - wiadomość - 2017-11-15
Sierżancie! Tam ktoś otwiera epicką skrzynkę!

Gra Call of Duty: WWII nie zaprezentowała perfekcyjnego okresu premierowego, a pomoc techniczna firmy Activision szybko została zalana falą zgłaszanych przez graczy problemów z trybem wieloosobowym. Opóźniło to datę udostępnienia waluty premium COD Points, która miała ukazać się dziś wieczorem. Wedle oficjalnego ogłoszenia punkty wejdą na serwery 21 listopada (wtedy też posiadacze wersji cyfrowej otrzymają swoje bonusowe 1,1 tys. punktów), a dodatkowy czas deweloper najprawdopodobniej poświęci na wprowadzenie niezbędnych poprawek do kodu produkcji. Przypomnijmy, że punkty COD używane są do zakupu rzadkich skrzynek z zaopatrzeniem, a waluta może być kupiona jedynie za prawdziwe pieniądze. Gracze są zaś pośrednio zachęcani do ich zakupu przez samą grę, która oferuje zadania typu Loot Spectator, polegające na obserwacji otwierania owych lootboxów przez graczy w strefie Headquarters (via IGN).

Studio Sledgehammer Games popełniło też nieco śmieszną pomyłkę. Jeśli w grze wskakiwaliście na nowe poziomy doświadczenia zaskakująco szybko, to wcale się Wam nie wydawało. Przedstawiciel producenta Michael Condrey potwierdził bowiem na Reddicie, że od premiery „przypadkowo” włączony był kod odpowiadający za uzyskiwanie przez graczy podwójnego doświadczenia. Co ciekawe, niedawno odbył się także weekend z „podwójnym” XP, który w efekcie zwiększył mnożnik do x3. Wszystko wróciło do normy w ten poniedziałek, ale tak prosta pomyłka i inne problemy techniczne mogą wskazywać na wyjątkowo krótki okres wewnętrznych testów produkcji.

Project Hospital stanie się nowoczesnym Theme Hospital?

Pani Goździkowa, Pani znowu u nas? - Wieści ze świata (Call of Duty: WWII, Project Hospital, Dead Cells, Hollow Knight) 14/11/2017 - wiadomość - 2017-11-15
Pani Goździkowa, Pani znowu u nas?

Fani legendarnego symulatora Theme Hospital mogą zacierać ręce. Deweloper Oxymoron Games ogłosił bowiem za pomocą trailera prace nad grą Project Hospital, która wydaje się całymi garściami czerpać z klasycznej produkcji studia Bullfrog. Wystarczy przyjrzeć się dostępnym materiałom, by utwierdzić się w przekonaniu, że twórcy są blisko zaznajomieni z TH. Widoczne jest to przykładowo na oficjalnej stronie, gdzie deweloperzy zaznaczają, że „gatunkowi szpitalnych gier (ang. hospital theme) należy się kolejne spojrzenie” i obiecują „wyleczenie z nostalgii” za pomocą swojej produkcji.

Podobnie jak pierwowzór, Project Hospital ma zapewniać rozgrywkę opierającą się na rozbudowie i zarządzaniu własnym szpitalem, diagnozie pacjentów itp., choć nie wiadomo czy można się po niej spodziewać charakterystycznego poczucia humoru. Produkcja ma ukazać się w przyszłym roku.

Dead Cells z brutalną aktualizacją

Roguelike Dead Cells jest na razie dostępne jedynie we Wczesnym Dostępie i najwyraźniej poprawnie wykorzystuje ten model dystrybucji. Gra doczekała się właśnie dużych zmian, podyktowanych m.in. informacjami zwrotnymi od graczy. Dziś debiutuje bowiem The Brutal Update, który zmienia wiele kluczowych aspektów tej bezlitosnej metroidvanii.

W Dead Cells od śmierci zawsze dzieli cię jedynie kilka ciosów. - Wieści ze świata (Call of Duty: WWII, Project Hospital, Dead Cells, Hollow Knight) 14/11/2017 - wiadomość - 2017-11-15
W Dead Cells od śmierci zawsze dzieli cię jedynie kilka ciosów.

Największą nowością jest zbudowanie nowego systemu wzmocnień postaci. Dotychczas bohater zdobywał zwoje wzmacniające siłę, życie bądź umiejętności specjalne. Zostały one zastąpione przez brutalność (zwiększa obrażenia wszystkich broni), taktykę (wspomaga umiejętności) i survival (wzmacnia wszelkie tarcze). Każdy aspekt ma teraz przypisany kolor, który dodatkowo ulepszy zdobywany w lochach arsenał. Rebalans ma powiększyć ilość „dobrych” konfiguracji wyposażenia i w konsekwencji poprawić szanse na przeżycie np. bohatera z łukiem czy czarodzieja.

Standardowo, aktualizacja wprowadziła do gry nowe bronie, umiejętności, dodała nowe biomy (Dzwonnica i Sanktuarium) oraz pozmieniała nieco kolejność bossów. O szczegółach możecie przeczytać tutaj, a poniżej czeka na Was krótkie podsumowanie:

Hollow Knight na Nintendo Switch opóźniony

Gra przepełniona jest nieco posępnym, gorzkim klimatem. - Wieści ze świata (Call of Duty: WWII, Project Hospital, Dead Cells, Hollow Knight) 14/11/2017 - wiadomość - 2017-11-15
Gra przepełniona jest nieco posępnym, gorzkim klimatem.

Hollow Knight przypomina nieco metroidvanię reżyserowaną przez Tima Burtona i naprawdę szkoda, że produkcja dostępna jest jak na razie wyłącznie na komputerach osobistych. Deweloperska drużyna Team Cherry wspominała wprawdzie nieśmiało o porcie na konsolę Nintendo Switch, ale jak się okazuje ostatnia cisza radiowa związana jest z pewnymi opóźnieniami. Rycerz robaczek odwiedzi japoński sprzęt dopiero w 2018 roku, ponieważ pracownicy niewielkiego niezależnego studia zbudowali swoją pierwszą grę w nieco niezoptymalizowany sposób, który utrudnia przenosiny produkcji na inne platformy.

Zespół podobno rozważa też migrację projektu na PlayStation 4 i Xboksa One, ale najpierw musi zapewnić pełnoprawny port na Switch dla swoich darczyńców z serwisu Kickstarter (którzy początkowo mieli otrzymać wersję gry na Wii U).

Galeria obrazków

Polecamy też Waszej uwadze najnowsze obrazki w naszej galerii…

 1. Factotum 90
 2. Serious Sam 3 VR: BFE
 3. The Tower Assassin's Creed
 4. Codename CURE
 5. Nimbatus - The Space Drone Constructor
 6. The Last of Us: Part II
 7. Ascent: Infinite Realm
 8. Flame vs Blaze
 9. Has-Been Heroes
 10. Little Nightmares: Secrets of The Maw
 11. Wandersong

Galeria filmów

…jak również najnowsze filmy z gier:

 1. Tekken 7 Noctis z Final Fantasy XV
 2. Stationeers zwiastun #1
 3. SEVEN: The Days Long Gone Przemieszczanie się
 4. Max: The Curse of Brotherhood zwiastun wersji na PS4
 5. Little Nightmares: Secrets of The Maw epizod 2 - Kryjówka
 6. Bladebound zwiastun na premierę
 7. Way of Redemption zwiastun na premierę
 8. Warframe Plains of Eidolon
 9. TransRoad: USA zwiastun na premierę
 10. The Elder Scrolls Online: Clockwork City zwiastun na premierę
 11. Space Pirates And Zombies 2 zwiastun na premierę
 12. South Park: Phone Destroyer zwiastun na premierę
 13. RoboCraft zwiastun na premierę
 14. Paladins: Champions of the Realm cinematic