Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePCXONEPS4
Okładka Little Nightmares: Secrets of The Maw (PC)
OkładkaLittle Nightmares: Secrets of The Maw (PC)

Little Nightmares: Secrets of The Maw

Dodatek do wydanej wiosną 2017 roku gry platformowej Little Nightmares autorstwa ekipy Tarsier Studios.

To jest dodatek do gry Little Nightmares.

Zręcznościowe | platformówki | horror | elementy logiczne | 2.5D

Little Nightmares: Secrets of The Maw Premiera

7lip2017

PC PS4 XONE

Gry podobne do Little Nightmares: Secrets of The Maw

Inside

Limbo

Braid

Secrets Of The Maw to dodatek do gry platformowej Little Nightmares od ekipy Tarsier Studios. Produkcja dostępna jest na platformie PC, PS4 i XONE i została podzielona na trzy epizody, z czego pierwszy ukazał się w lipcu 2017 roku.

Fabuła

W odróżnieniu od „podstawki”, w Secrets Of The Maw śledzimy losy nowego bohatera – chłopca zwanego The Runaway Kid – który stara się wydostać z podwodnego ośrodka zwanego Paszczą (The Maw). Rozszerzenie odkrywa najmroczniejsze sekrety lokacji i odpowiada na szereg pytań, które nie znalazły odpowiedzi w przygodach Six oraz przedstawia jej wędrówkę w nowym świetle, gdyż przygody The Runaway Kida kilkakrotnie krzyżują się z historią dziewczynki. Co ciekawe, wszystkie trzy rozdziały składające się na Secrets Of The Maw to samodzielne historie i można je przejść w dowolnym porządku, nawet nie ukończywszy podstawowej wersji gry, choć deweloperzy zaznaczają, że najlepiej jest w nie grać w takiej kolejności, w jakiej ukazywały się na rynku.

Mechanika

Rozgrywka w Secrets Of The Maw jest bardzo podobna do tej z podstawowej wersji Little Nightmares. Jest to więc mroczna platformówka 2,5D, w której zabawa polega na eksploracji i rozwiązywaniu zagadek. Deweloperzy wprowadzili w dodatkach trzy nowe lokacje, w których mamy do wykonania unikalne zadania. W pierwszym rozdziale, zatytułowanym The Depths, trafiamy w najgłębsze, zalane wodą czeluści The Maw. W związku z tym podczas zabawy musimy znaleźć sposób, by przeprawić się przez wodę, uważając na zagrożenie czające się pod powierzchnią. Natomiast w drugim epizodzie korzystamy z pomocy nomów podczas przedzierania się przez maszynownię.

Kwestie techniczne

Little Nightmares: Secrets Of The Maw w wersji na platformę PC, PS4 i XONE charakteryzuje się oprawą graficzną wysokiej jakości oraz klimatyczną ścieżką dźwiękową pełną niepokojących odgłosów. Na tle innych gier platformowych tytuł wyróżnia się przede wszystkim mroczną, groteskową stylistyką.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 7,9 / 10 na podstawie 47 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Little Nightmares: Secrets of The Maw

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.
PC
PS4
XONE