Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePCXONEPS4
Okładka Little Nightmares: Secrets of The Maw (PC)

Little Nightmares: Secrets of The Maw

Dodatek do wydanej wiosną 2017 roku gry platformowej Little Nightmares autorstwa ekipy Tarsier Studios.

To jest dodatek do gry Little Nightmares.

Zręcznościowe | platformówki | horror | elementy logiczne | 2.5D

Okładka Little Nightmares: Secrets of The Maw (PC)

data premiery gry:

7lip2017

PC PS4 XONE

Secrets Of The Maw to dodatek do gry platformowej Little Nightmares od ekipy Tarsier Studios. Produkcja dostępna jest na platformie PC, PS4 i XONE i została podzielona na trzy epizody, z czego pierwszy ukazał się w lipcu 2017 roku.

Fabuła

W odróżnieniu od „podstawki”, w Secrets Of The Maw śledzimy losy nowego bohatera – chłopca zwanego The Runaway Kid – który stara się wydostać z podwodnego ośrodka zwanego Paszczą (The Maw). Rozszerzenie odkrywa najmroczniejsze sekrety lokacji i odpowiada na szereg pytań, które nie znalazły odpowiedzi w przygodach Six oraz przedstawia jej wędrówkę w nowym świetle, gdyż przygody The Runaway Kida kilkakrotnie krzyżują się z historią dziewczynki. Co ciekawe, wszystkie trzy rozdziały składające się na Secrets Of The Maw to samodzielne historie i można je przejść w dowolnym porządku, nawet nie ukończywszy podstawowej wersji gry, choć deweloperzy zaznaczają, że najlepiej jest w nie grać w takiej kolejności, w jakiej ukazywały się na rynku.

Mechanika

Rozgrywka w Secrets Of The Maw jest bardzo podobna do tej z podstawowej wersji Little Nightmares. Jest to więc mroczna platformówka 2,5D, w której zabawa polega na eksploracji i rozwiązywaniu zagadek. Deweloperzy wprowadzili w dodatkach trzy nowe lokacje, w których mamy do wykonania unikalne zadania. W pierwszym rozdziale, zatytułowanym The Depths, trafiamy w najgłębsze, zalane wodą czeluści The Maw. W związku z tym podczas zabawy musimy znaleźć sposób, by przeprawić się przez wodę, uważając na zagrożenie czające się pod powierzchnią. Natomiast w drugim epizodzie korzystamy z pomocy nomów podczas przedzierania się przez maszynownię.

Kwestie techniczne

Little Nightmares: Secrets Of The Maw w wersji na platformę PC, PS4 i XONE charakteryzuje się oprawą graficzną wysokiej jakości oraz klimatyczną ścieżką dźwiękową pełną niepokojących odgłosów. Na tle innych gier platformowych tytuł wyróżnia się przede wszystkim mroczną, groteskową stylistyką.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 8 / 10 na podstawie 39 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: / 10 na podstawie 4 głosów czytelników.

Gry podobne do Little Nightmares: Secrets of The Maw

Klasyfikacja PEGI Little Nightmares: Secrets of The Maw

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.
Poznaliśmy szczegóły na temat Little Nightmares: Secrets of the Maw
Poznaliśmy szczegóły na temat Little Nightmares: Secrets of the Maw

wiadomość8 czerwca 2017

Wczoraj w PlayStation Store pojawiła się przepustka sezonowa do Little Nightmares. Dzisiaj poznaliśmy odpowiedzi na kilka najważniejszych pytań związanych z trzema zapowiedzianymi dodatkami, w tym planowane daty wydania.

Wieści ze świata (Darkest Dungeon, Overwatch, Little Nightmares, Star Wars: Battlefront) 7/6/2017
Wieści ze świata (Darkest Dungeon, Overwatch, Little Nightmares, Star Wars: Battlefront) 7/6/2017

wiadomość7 czerwca 2017

Dziś piszemy o klasie biczownika w dodatku do Darkest Dungeon, weekendzie z bonusowym XP w Overwatch, szczegółach pakietu DLC do Little Nightmares i darmowej grze Star Wars: Battlefront przy zakupie subskrypcji PS Plus. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Little Nightmares dostanie DLC z nowym bohaterem?
Little Nightmares dostanie DLC z nowym bohaterem?

wiadomość21 maja 2017

Na nowym zwiastunie, zestawiającym pozytywne recenzje, jakie otrzymała gra Little Nightmares, pojawia się fragment sugerujący, że twórcy pracują nad dodatkiem DLC z nowym bohaterem.

PC
PS4
XONE