Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 czerwca 2017, 13:11

Wieści ze świata (Darkest Dungeon, Overwatch, Little Nightmares, Star Wars: Battlefront) 7/6/2017

Dziś piszemy o klasie biczownika w dodatku do Darkest Dungeon, weekendzie z bonusowym XP w Overwatch, szczegółach pakietu DLC do Little Nightmares i darmowej grze Star Wars: Battlefront przy zakupie subskrypcji PS Plus. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Biczownik odpokutuje swe grzechy w DLC do Darkest Dungeon

Zbliża się 19 czerwca – termin premiery sporego dodatku The Crimson Court do strategicznego roguelike’a Darkest Dungeon. Studio Red Hook skupiało się dotychczas na pokazywaniu wampirów i innych związanych z krwią przeciwników i przedmiotów. Motyw przewodni nie zmienił się też przy niedawnym przybliżeniu fanom nowej klasy biczownika z pomocą serwisu PC Gamer. Umazana we własnej winowajczej krwi postać ma bazować na zadawaniu dużych obrażeń, leczeniu i innych przydatnych zdolnościach. Jest jeden haczyk, system jego umiejętności bazuje na balansowaniu ryzyka w stosunku do nagrody, a postać potrafi stać się bardzo silna np. gdy jest u wrót śmierci. Wielka siła płynąca z umartwiania się może więc być kusząca, ale też skończyć się nieplanowaną śmiercią fanatyka.

Na oficjalnym kanale YouTube PC Gamera pojawił się także krótki materiał wideo, na którym można zobaczyć biczownika w akcji. Dodatek The Crimson Court oprócz kolejnych klas postaci ma zawrzeć także kolejny loch, niewidzianą wcześniej frakcję przeciwników oraz 4 nowych bossów.

W tym szaleństwie jest metoda. - Wieści ze świata (Darkest Dungeon, Overwatch, Little Nightmares, Star Wars: Battlefront) 7/6/2017 - wiadomość - 2017-06-08
W tym szaleństwie jest metoda.

Overwatch z weekendem podwójnych PD

Strzelanka Overwatch powoli kończy obchody pierwszej rocznicy obecności na rynku. Z tej okazji w dniach 9-12 czerwca przewidziany został weekend z podwójnymi punktami doświadczenia. Pomnożone zostanie wszystko, od doświadczenia otrzymywanego za czas rozgrywki po „ikspeki” związane ze zgarnianymi medalami czy dołączeniem do trwającego już meczu. Premia łączy się też np. z procentowymi bonusami za grę w większej grupie, więc można zdobyć sporo kolejnych poziomów i skrzynek.

Start akcji nastąpi 9 czerwca, o 2:00 czasu polskiego.

Little Nightmares – kolejne informacje o DLC Secrets of the Maw

Plotki o tym, że klimatyczna platformówka Little Nightmares ma otrzymać fabularne rozszerzenie z innym bohaterem, krążyły po sieci już od jakiegoś czasu. Krótka scena w materiale wideo tu, grafika z nazwą tam, nadal jednak zawartość pozostawała bardzo tajemnicza. Na łamach oficjalnego sklepu PlayStation pojawił się jednak niedawno opis, który przybliża nam szczegóły dodatku, a tak właściwie miniprzepustki sezonowej.

W wycenionej na 15 dolarów (ok. 55,8 zł) produkcji pokierujemy dzieciakiem „na gigancie” i nie, nie chodzi tu o ogromnego stwora, a o ucieczkę z rodzinnego domu. Podobnie jak ubrana w żółty sztormiak „Szóstka” z głównej historii, także i dzieciak znalazł się w nieprzyjaznym i obcym środowisku, które w dodatku kołysze się na boki. By z niego uciec, będzie musiał przemierzyć trzy nowe lokacje, a jego poczynania mają w pewien sposób przeplatać się z podstawową fabułą.

Zakup pozwoli nam na grę „w miarę odblokowywania kolejnej zawartości”, co sugeruje, że przygoda będzie miała epizodyczny charakter.

Star Wars: Battlefront za darmo przy zakupie rocznej subskrypcji PS plus

Nie macie konsolowego abonamentu PlayStation Plus? Firma Sony ma dla Was mały bonus, jeśli zechcecie zakupić subskrypcję na 12 miesięcy (koszt ok. 195 zł). Wedle informacji na oficjalnej stronie produktu, do rocznej przepustki członkowskiej dodawany jest kod na strzelankę Star Wars: Battlefront. Trzeba się jednak śpieszyć – ilość kopii gry jest ograniczona i są one rozdawane w systemie „kto pierwszy, ten lepszy”.

Galeria obrazków

Polecamy też Waszej uwadze najnowsze obrazki w naszej galerii…

Galeria filmów

…jak również najnowsze filmy z gier: