Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 czerwca 2017, 11:46

autor: Marta "Lavdrynka" Kucharska

Poznaliśmy szczegóły na temat Little Nightmares: Secrets of the Maw

Wczoraj w PlayStation Store pojawiła się przepustka sezonowa do Little Nightmares. Dzisiaj poznaliśmy odpowiedzi na kilka najważniejszych pytań związanych z trzema zapowiedzianymi dodatkami, w tym planowane daty wydania.

Wczoraj poznaliśmy kilka ogólników na temat Secrets of the Maw, dodatku do platformówki grozy Little Nightmares. Wyceniona na 42 zł przepustka sezonowa pozwoli nam odblokować trzy kolejne epizody przygód nowego protagonisty, The Runaway Kida, który podobnie jak Six z podstawowej wersji szuka drogi ucieczki z The Maw – ponurego i tajemniczego podwodnego więzienia.

Poznaliśmy szczegóły na temat Little Nightmares: Secrets of the Maw - ilustracja #1
LITTLE NIGHTMARES W SKRÓCIE:

Deweloper gry: Tarsier Studios

Wydawca: Bandai Namco Entertainment

Gatunek: platformówka

Platformy: PC, XONE, PS4

Pierwszy z rozdziałów, zatytułowany The Depth, poznamy już w lipcu. W nim The Runaway Kid będzie usiłował uciec z przegniłej i podmokłej „piwnicy”, pełnej rozległych kałuż wody skrywających tajemnicze stwory. Kolejny, rozgrywający się w maszynowni The Hideway, w listopadzie. Ostatni z nich ukaże się w styczniu i zaprezentuje jeszcze nieznaną część The Maw, mającą rzucić nowe światło na przygody Six.

Przy okazji ogłoszenia serii dodatków twórcy zamieścili na swoim blogu deweloperskim krótką notkę, tłumaczącą kilka najważniejszych aspektów przepustki sezonowej. Dowiadujemy się z niego m.in., że pierwszy z epizodów Secrets of the Maw będzie podobnej długości co obszar The Lair, znany z podstawki. Pozostałe dwa dodatki mają być podobnej długości. Niektóre z zagadek w The Depth mają opierać się na nowej mechanice wody, co utrudni ich rozwiązanie i nieco wydłuży rozgrywkę. Ponieważ nowy bohater będzie przeżywać swoją ucieczkę mniej więcej równolegle do Six, twórcy zamierzają wykorzystać tę zbieżność, aby wyjaśnić kilka kwestii, które w podstawce pozostały otwarte. Chociaż wszystkie planowane dodatki zostały ułożone w logicznym porządku, każdy z nich będzie można przechodzić niezależnie, w dowolnej kolejności. Oczywiście aby poznać całą historię, najlepiej trzymać się chronologii.

Tarsier nie zdradza jeszcze dalszych planów związanych z Little Nightmares. Studio podkreśla, że w tej chwili skupia się na stworzeniu i sprawnym dostarczeniu graczom Secrets of The Maw. Jednak udostępnione równolegle Little Nightmares Complete Edition, zawierające zarówno grę podstawową, jak i wszystkie dodatki dostępne w ramach Secrets of The Maw w cenie 125 zł, podsuwa nieprzyjemne przypuszczenia, że trzy DLC to na razie wszystko, czego możemy się spodziewać.

Jeżeli interesuje Was świat The Maw i jego zagadki, możecie także sięgnąć po komiksy, zatytułowane po prostu Little Nightmares, które powstały we współpracy Bandai Namco z Titan Comics. Zaplanowane póki co zostały 4 zeszyty, a pierwszy z nich już jest dostępny w cenie 15,99 zł (bądź 3.99 $ w wersji elektronicznej).