Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Nimbatus: The Space Drone Constructor (PC)
OkładkaNimbatus: The Space Drone Constructor (PC)

Nimbatus: The Space Drone Constructor PC

Nimbatus: The Space Drone Constructor to zręcznościowy symulator 2D, w którym budujemy kolejne, coraz doskonalsze drony z dostępnych części.

Akcji | science fiction | symulator kosmiczny | kosmiczne | 2D | indie | statki kosmiczne | crafting

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Nimbatus: The Space Drone Constructor Premiera PC

wczesny dostęp

3października2018

14maja2020

Steam

14maja2020

producent: Stray Fawn Studio wydawca: Stray Fawn Studio Strona oficjalna

Polskie napisyPolskie napisyAngielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Nimbatus: The Space Drone Constructor

Galactic Civilizations III

Sid Meier's Starships

Starship Corporation

Nimbatus - The Space Drone Constructor jest dwuwymiarową grą zręcznościową z elementami symulacji, w której budujemy własne kosmiczne drony. Jest to drugi projekt niewielkiego szwajcarskiego zespołu Stray Fawn Studio. Tytułowy Nimbatus to zaawansowany technologicznie statek matka, przeznaczony do zdalnego wykonywania niebezpiecznych misji na napotkanych planetach.

Mechanika

Po rozpoczęciu rozgrywki gracz znajduje się we własnej wersji proceduralnie wygenerowanej galaktyki. Jako dowódca Nimbatusa musi udawać się na kolejne planety i projektować zaawansowane technologicznie drony, by za pomocą wykonywać dostępne misje: od wydobycia zasobów, przez eliminację „gniazd” wrogich robotów, po niszczenie blokujących sygnał transmiterów. Pilot nie musi też zanadto przejmować się rzeźbą terenu, ponieważ maszyna jest w stanie dowolnie tworzyć ścieżki i wgryzać się w otoczenie niczym gorący nóż w masło.

Zabawa zaczyna się od konstrukcji od podstaw maszyny zwiadowczej. Do centralnego rdzenia możemy bowiem w dowolny sposób dołączać ogromną liczbę części bez większych ograniczeń. Do dyspozycji konstruktora oddano masę silników, broni, laserów górniczych, tarcz, zasilających cały sprzęt baterii i zbiorników paliwa. Co więcej, seria czujników i procesorów może znacznie ułatwić prowadzenie drona lub nawet uczynić go samodzielnym.

Tryby gry

Oprócz misji na powierzchniach planet do dyspozycji graczy oddano także parę dodatkowych trybów, skupionych na walce dronów. Uczestniczyć można przykładowo w meczu sumo, gdzie celem jest wypchnięcie wrogiego pojazdu poza nakreślone koło, a na arenie będziemy się zmagać z kolejnymi falami nieustępliwych przeciwników, próbując przetrwać jak najdłużej.

Kwestie techniczne

Gra prezentuje funkcjonalną i szczegółową grafikę 2D, której głównym atutem są znakomicie wyglądające efekty cząstek, światła laserów, wybuchy i inne dynamiczne elementy rozgrywki. Uwagę może też zwracać system fizyki, który pozwala na realistyczne ruchy poszczególnych elementów statku oraz dokładne symulacje zachowania dronów zaopatrzonych w silniki manewrujące.

Pozostałe informacje

Projekt został sfinansowany za pomocą kampanii w serwisie Kickstarter, zakończonej 5 grudnia 2017 roku.

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 5.8 / 10 na podstawie 15 głosów czytelników.

Nimbatus: The Space Drone Constructor cena w dniu premiery: 71,99 PLN

Wymagania wiekowe Nimbatus: The Space Drone Constructor: Odpowiednia dla każdego wieku.

Nimbatus: The Space Drone Constructor Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Quad Core
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB GeForce 8800 GT / Radeon HD 4670 lub lepsza
  • 2 GB HDD
  • Windows XP SP2