Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 31 października 2013, 13:25

autor: Sarge

Wieści ze świata (Batman: Arkham Origins, Dead Rising 3) 31/10/13

Dziś piszemy m.in. o uszkodzonych save'ach w Batman: Arkham Origins, przepustce Season Pass do Dead Rising 3, a także kickstarterowych zbiórkach pieniędzy na produkcję gier The 7th Guest 3 oraz Red Baron. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

Pro Cycling Manager 2013

Codzienną akcją promocyjną platformy Steam objęto grę Pro Cycling Manager 2013. Dzieło studia Cyanide możecie aktualnie nabyć 66% taniej. Obecnie produkcja kosztuje 13,59 euro (ok. 59 zł). Promocja zakończy się jutro o godzinie 19:00.

Eidos Montreal

Serwis Kotaku, powołujący się na kilka różnych źródeł, twierdzi, że studio Eidos Montreal (Deus Ex: Bunt Ludzkości, Thief) anulowało prace nad pewną grą. Podobno nie jest to Thief ani kolejna część serii Deus Ex, tylko trzeci, dotychczas niezapowiedziany projekt. Nie znamy jednak żadnych szczegółów na temat tajemniczej produkcji.

Batman: Arkham Origins

Studio Warner Bros. Games Montreal przesłało serwisowi X360A oświadczenie, w którym informuje, że pracuje nad rozwiązaniem problemu uszkodzonych save’ów w grze Batman: Arkham Origins. Podobno błąd dotyczy tylko niewielkiej liczby graczy. Deweloper zapewnia, że patch naprawiający save’y zostanie wydany najszybciej jak to tylko możliwe.

CryEngine 3

Menadżer Ashley Pierce napisała na Twitterze, że zespoły BattleCry Studios oraz Arkane Studios (Dishonored, Dark Messiah of Might & Magic) zatrudnią kilka osób na różne stanowiska do prac nad nową grą działającą na silniku CryEngine. Wprawdzie nie podano wersji tej technologii, ale można z całą pewnością założyć, że chodzi o CryEngine 3, wykorzystany m.in. w Crysis 3 czy Warface. Nie wiadomo jednak o jakiej produkcji mowa.

Red Baron

Studio Mad Otter Games ogłosiło, że zamierza przedwcześnie zakończyć kickstarterową zbiórkę pieniędzy na produkcję gry Red Baron. Akcja nie cieszyła się wielkim zainteresowaniem i do tej pory udało się zebrać ledwie nieco ponad 32 tysiące dolarów z wymaganych 250 tysięcy dolarów. Domyślnie zbiórka miała zakończyć się 22 listopada i o dziwo nadal trwa, ale lada chwila powinna zostać oficjalnie zamknięta. Red Baron to kolejna odsłona serii gier lotniczych balansujących na granicy zręcznościówki i symulatora.

Dead Rising 3

Firma Capcom zapowiedziała, że posiadacze gry Dead Rising 3 otrzymają możliwość nabycia przepustki Season Pass, uprawniającej do zakupu czterech dodatków DLC o 25% taniej niż w sytuacji, gdybyśmy kupowali je oddzielnie. Pierwsze rozszerzenie o nazwie Operation Broken Eagle zostanie udostępnione pod koniec grudnia w cenie 9,99 dolarów. Kolejne trzy (Fallen Angel, Chaos Rising, The Last Agent) ukażą się w przyszłym roku. Season Pass będzie kosztować 29,99 dolarów i pojawi się w sprzedaży 22 listopada, czyli w dniu premiery Dead Rising 3 oraz Xboksa One.

PlayStation 3 / PlayStation Vita

Firma Sony ogłosiła, że w drugim kwartale bieżącego roku fiskalnego (1 lipca – 30 września 2013 roku) do sklepów na całym świecie wysłano 2 miliony konsol PlayStation 3. Nie oznacza to oczywiście, że tyle samo sztuk zostało faktycznie zakupionych. W tym samym czasie na sklepowych półkach wylądowało 800 tysięcy sztuk PlayStation Vita oraz PSP.

The 7th Guest 3

Rob Landeros ze studia Trilobyte Games rozpoczął zbiórkę pieniędzy w serwisie Kickstarter na produkcję gry The 7th Guest 3.Twórcy potrzebują 435 tysięcy dolarów, a jak dotąd udało im się zgromadzić ok. 5 tysięcy dolarów. Akcja zakończy się 8 grudnia bieżącego roku. The 7th Guest to trzecia odsłona serii przygotówek utrzymanych w klimacie horroru, w których trafiamy do tajemniczej posiadłości. Gra jest tworzona z myślą o PC i urządzenia mobilne z systemem iOS lub Android, a premiera jest zaplanowana na 2015 rok.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach…

 1. Flashout 3D
 2. Solstice Arena
 3. War Thunder
 4. Metal Gear Solid V: The Phantom Pain
 5. Mugen Souls Z
 6. Demon Gaze
 7. Age of Wonders III
 8. Baldur’s Gate II: Enhanced Edition
 9. Battlefield 4
 10. Wargame: Red Dragon
 11. The Typing of the Dead: Overkill
 12. Constant C

Galeria filmów

…a także najnowsze filmy z gier:

 1. Professor Layton and the Azran Legacy – trailer
 2. Heavenly Sword – zwiastun filmu
 3. Rescue Simulator 2014 – trailer
 4. The Repopulation – alpha gameplay
 5. WWE 2K14 – zwiastun na premierę
 6. Castlevania: Lords of Shadow – Mirror of Fate HD – zwiastun na premierę wersji X360 i PS3
 7. Ryse: Son of Rome – The Fall