Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePCX360
Okładka Constant C (X360)

Constant C

Wyprodukowana przez studio International Games System platformówka 2D z elementami gry logicznej. W orbitalnej stacji kosmicznej prowadzone są badania nad czasem i przestrzenią. Niestety, eksperyment wymyka się spod kontroli, stwarzając poważne zagrożenie dla całego Wszechświata.

Zręcznościowe | science fiction | platformówki | elementy logiczne | 2D

Okładka Constant C (X360)

data premiery gry:

13mar2013

PC X360
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Constant C to propozycja niezależnego studia International Games System (IGS) skierowana do miłośników platformówek 2D wzbogaconych o elementy gry logicznej.

Akcja gry osadzona została w niedalekiej przyszłości. Dzięki wysiłkom wielu wybitnych umysłów oraz zaangażowaniu olbrzymich funduszy, w przestrzeni kosmicznej zbudowana została nowoczesna baza naukowa, gdzie prowadzone są badania nad czasem i przestrzenią. Niespodziewanie eksperyment wymknął się spod kontroli. Ludzie i urządzenia we wnętrzu stacji kosmicznej zamarły w bezruchu. Światowi przywódcy decydują się wysłać na miejsce robota z zadaniem odkrycia przyczyn wypadku i usunięcia skutków awarii. Wkrótce okazuje się, że od wyniku misji zależy los całego Wszechświata.

Podstawę rozgrywki stanowi przeskakiwanie pomiędzy platformami, omijanie pułapek i zabezpieczeń oraz zbieranie przedmiotów pozwalających przywrócić prawidłową pracę stacji badawczej. Robot, którego poczynaniami kieruje gracz, wyposażony został w szereg przydatnych umiejętności. Przede wszystkim otacza go sfera czasowa, dzięki której zastygłe w bezruchu urządzenia „ożywają” po zbliżeniu się do nich. Dodatkowo android może manipulować grawitacją, co pozwala dotrzeć w trudno dostępne miejsca na planszach oraz unikać niebezpieczeństw.

Twórcy gry przygotowali ponad 100 poziomów, przy czym w większości z nich gracz może do pewnego stopnia manipulować elementami otoczenia. Poziom trudności zabawy nie jest przesadnie wysoki, a system sterowania dostosowany został do obsługi za pomocą gamepada.

Constant C odznacza się starannie wykonaną, kreskówkową oprawą oprawą wizualną. Dwuwymiarowa grafika zwraca uwagę umiejętną grą światłocieni, co potęguje wrażenie eksplorowania pogrążonej w uśpieniu stacji kosmicznej.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Gry podobne do Constant C

Wymagania wiekowe Constant C

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Constant C

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Core 2 Duo 1.8 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 256 MB (GeForce 8600 lub lepsza)
  • 500 MB HDD
  • Windows XP(SP3)/Vista(SP2)/7(SP1)/8
PC
X360