Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka The Typing of The Dead: Overkill (PC)

The Typing of The Dead: Overkill PC

Pecetowa wersja gry The House of The Dead: Overkill z konsoli Wii, w której zamiast pistoletu naszą bronią jest klawiatura a zabawa polega na jak najszybszym wpisywaniu pojawiających się na ekranie słów.

Akcji | FPP | zombie | rail shooter | elementy zręcznościowe | na 2 osoby | kooperacja

PC Windows
Okładka The Typing of The Dead: Overkill (PC)

producent: Modern Dream

wydawca: SEGA

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

29października2013

The Typing of The Dead: Overkill to pecetowa wersja gry The House of The Dead: Overkill, która ukazała się pierwotnie w 2009 roku na konsolach Nintendo Wii, zaś 2 lata później trafiła na PlayStation 3. Tytuł i koncepcja gry nawiązują do spin-offu słynnej serii SEGI z 2000 roku

Akcja gry rozpoczyna się w chwili gdy bohater cyklu, Agent Specjalny G, otrzymuje swoje pierwsze zadanie po opuszczeniu Akademii AMS. Łącząc swe siły z doświadczonym twardzielem, detektywem Washingtonem, trafia do małego miasteczka gdzieś w Luizjanie, by zbadać sprawę tajemniczych zniknięć jego mieszkańców. Nie spodziewa się jednak, że na ulicach i bagnach Bayou City przyjdzie mu stawić czoła hordom krwiożerczych i wygłodniałych mutantów.

Gra należy do gatunku tzw. rail-shooterów, w których poruszamy się automatycznie po z góry określonej ścieżce, eliminując pojawiające się znienacka cele. Jednak w porównaniu do wersji automatowych i konsolowych, wykorzystujących do sterowania dedykowane pistolety (lub kontroler PlayStation Move w przypadku PS3), wersja przeznaczona dla komputerów PC łączy klasyczną koncepcję gry z ...nauką szybkiego pisania na klawiaturze. Naszym kontrolerem – a właściwie niezawodną śmiercionośną bronią, jest klawiatura, zaś jej skuteczność uzależniona jest od szybkości i poprawności wstukiwania kolejnych, pojawiających się na ekranie wyrazów.

Dla potrzeb gry przedefiniowano całą mechanikę oryginalnego The House of the Dead: Overkill, którego wierną kopię – przeniesioną z PlayStation 3 – dołączono do wersji PC. Do pokonania mamy 9 morderczych etapów, a rozgrywka podzielona jest na 3 stopnie trudności, zależne od umiejętności gracza. Twórcy zaprojektowali specjalny system generowania słów, co eliminuje monotonię i sprawia, że każda kolejna rozgrywka to zupełnie inne doświadczenie.

Oryginalna wersja gry pozwala jedynie na zabawę w pojedynkę, jednakże stworzone niedługo po jej wydaniu darmowe DLC wprowadza możliwość rozgrywki kooperacyjnej na wspólnym ekranie.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   wspólny ekran     Liczba graczy: 1 - 2  

Ocena czytelników: 6,5 / 10 na podstawie 24 głosów czytelników.

Gry podobne do The Typing of The Dead: Overkill

Klasyfikacja PEGI The Typing of The Dead: Overkill

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Wymagania sprzętowe The Typing of The Dead: Overkill

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Core 2 Duo 2 GHZ
  • 2 GB RAM
  • Karta grafiki 1 GB (GeForce GT 220 lub lepsza)
  • 10 GB HDD
  • Windows 7/8
Nowe The Humble Weekly Sale z grami firmy SEGA (m.in. Alpha Protocol, Binary Domain, Medieval II: Total War, Total War: SHOGUN 2.)
Nowe The Humble Weekly Sale z grami firmy SEGA (m.in. Alpha Protocol, Binary Domain, Medieval II: Total War, Total War: SHOGUN 2.)

wiadomość13 marca 2014

Pojawiła się kolejna oferta w ramach tygodniowej promocji The Humble Weekly Sale. W jej skład wchodzi w sumie 10 gier, których wydawcą lub producentem była firma SEGA. Wśród tytułów znajdziemy między innymi produkcje, takie jak: Alpha Protocol, Binary Domain, Medieval II: Total War czy Total War: SHOGUN 2.