Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 marca 2014, 12:45

autor: Marcin "Sarge" Skierski

Wieści ze świata (Assassin’s Creed Unity, Deus Ex: Human Revolution) 26/3/14

Dziś piszemy m.in. o wzmiance na temat Assassin's Creed Unity, fanowskim filmie Deus Ex: Human Revolution, zwolnieniach w zespołach wchodzących w skład SCE Worldwide Studios, a także o nadchodzącym wyłączeniu usługi Steam Greenlight. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

Fable: The Lost Chapters

Codzienną akcją promocyjną platformy Steam objęto grę Fable: The Lost Chapters w wersji Ultimate Edition. Dzieło zespołu Lionhead Studios można aktualnie nabyć 85% taniej. Produkcja kosztuje obecnie 1,34 euro (ok. 5 zł). Promocja zakończy się jutro o godzinie 19:00.

Assassin’s Creed Unity

Jeffrey Yohalem, główny scenarzysta w studiu Ubisoft Montreal, potwierdził na Twitterze, że pierwsze wzmianki o realiach niedawno zapowiedzianej gry Assassin’s Creed Unity pojawiły się już w Assassin’s Creed: Brotherhood. W zakończeniu tej produkcji pojawiały się tajemnicze symbole oznaczające Rewolucję Francuską (Assassin’s Creed Unity) oraz Rewolucję Amerykańską (Assassin’s Creed III). Potwierdza to, że twórcy serii Assassin’s Creed wybiegają myślami daleko do przodu w trakcie dewelopingu kolejnych części cyklu.

Prace nad grą Assassin's Creed Unity trwają od kilku lat

SCE Worldwide Studios

Firma Sony zwolniła bliżej nieokreśloną liczbę pracowników trzech zespołów deweloperskich wchodzących w skład SCE Worldwide Studios. Mowa o SCE London Studio (DanceStar Party), Guerilla Cambridge (Killzone Najemnik) oraz Evolution Studios (Motorstorm Apokalipsa, DriveClub). Celem restrukturyzacji jest lepsze zorganizowanie pracy i dostarczenie na rynek „wysokiej jakości produktów”. Przy okazji na jaw wyszła informacja, że w lutym zespół Evolution Studios opuścił Col Rodgers, reżyser nadchodzącej gry wyścigowej DriveClub. Ma to prawdopodobnie związek z niedawnym powrotem projektu na „stół kreślarski”.

Deus Ex: Human Revolution

W sieci pojawił się fanowski film Deus Ex: Human Revolution inspirowany grą o tym samym tytule (w Polsce znamy ją pod nazwą Deus Ex: Bunt Ludzkości). Reżyserem obrazu jest Moe Charif, o którym można dowiedzieć się więcej na jego oficjalnej stronie internetowej. Film nie stara się w 100% odtwarzać wydarzeń z gry, ale pozostaje wierny przedstawionemu w niej uniwersum. Historia koncentruje się na relacjach między głównym bohaterem Adamem Jensenem a jego byłą dziewczyną (Megan Reed), która została porwana.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach…

 1. BioShock Infinite: Burial at Sea – Episode Two
 2. War Wind
 3. Mind Snares: Alice’s Journey
 4. War Wind II: Human Onslaught
 5. Act of Agression
 6. Smite
 7. The Vanishing of Ethan Carter
 8. The Forest
 9. Close Combat: Gateway to Caen
 10. Survarium

Galeria filmów

…a także najnowsze filmy z gier:

 1. Galactic Civilizations III – gameplay trailer
 2. Futuridium EP – trailer
 3. Betrayer – zwiastun na premierę
 4. BioShock Infinite: Burial at Sea – Episode Two – zwiastun na premierę
 5. Smite – cinematic trailer