Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 marca 2014, 13:15

autor: Michał "Meehow" Jodłowski

Najnowszy teledysk Linkin Park przedstawia grę stworzoną w Project Spark

Najnowszy teledysk zespołu Linkin Park przedstawia grę Guilty All the Same stworzoną w Project Spark. Produkcja powstała w wyniku współpracy zespołu z firmą Microsoft i daje graczom możliwość dowolnego przerabiania jej, a nawet tworzenia własnych wersji. Obecnie Project Spark znajduje się na etapie otwartych beta-testów.

Jak można przeczytać na stronie internetowej amerykańskiego magazynu muzycznego Billboard, najnowszy teledysk zespołu Linkin Park do utworu Guilty All the Same przedstawia grę o takiej samej nazwie, wyprodukowaną w Project Spark i będącą wynikiem współpracy zespołu z firmą Microsoft. Gracze mogą w dowolny sposób ją przerabiać, stworzyć jej własną wersję, a nawet remiksować sam utwór Guilty All the Same, na co zespół wyraził swoją pełną zgodę.

W grze-teledysku Linkin Park główny bohater ucieka przez mroczne przestrzenie przed poczuciem winy, chcącym go pochłonąć. Pomysł na taki projekt pojawił się w ubiegłym roku, kiedy DJ zespołu, Joe Hahn, wybrał się na targi E3, gdzie zobaczył demo Project Spark, które wyjątkowo przypadło mu do gustu i podsunęło myśl o promocji nowego utworu przez stworzenie gry, zamiast tradycyjnego teledysku. Inny członek zespołu, Mike Shinoda, zdradził Billboardowi, że chciał tworzyć gry od czasów dzieciństwa. Joe Hahn tak wyjaśnił chęć dania fanom możliwości „bawienia się” ich muzyką:

Mike [Shinoda] i ja poznaliśmy się w szkole artystycznej. Wiemy, że jeśli stworzysz dzieło i je udostępnisz, ludzie będą je interpretować na własny sposób, czasem nawet jako coś innego.

Warto przypomnieć, że nie wszyscy artyści tak chętnie umożliwiają zabawę swoim fanom. Dwa lata temu zespół No Doubt pozwał firmę Activision, gdyż okazało się, że awatary jego członków mogą występować solo lub z innymi zespołami. O całej sprawie pisaliśmy swojego czasu w Serwisie Informacyjnym.

Project Spark znajduje się obecnie w fazie otwartych beta-testów i można go za darmo pobrać na Xbox One oraz Windows 8. Na wersję dedykowaną Xbox 360 trzeba jeszcze poczekać.

Project Spark to nie tyle gra, co platforma do ich tworzenia, dająca graczom do dyspozycji narzędzia kształtujące wymarzony przez nich świat i wszelkie jego części składowe, a także możliwość udostępnienia swojego dzieła reszcie społeczności. W Project Spark można doszukać się podobieństw do Little Big Planet, choć spektrum funkcji oferowanych przez pierwszy tytuł jest większe.