Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka War Wind II: Human Onslaught (PC)
OkładkaWar Wind II: Human Onslaught (PC)

War Wind II: Human Onslaught PC

Kontynuacja RTS-a w klimatach fantasy, opowiadającego o losach wielkiej wojny na planecie Yavaun. W drugiej części gry, do znanych już ras skupionych w dwóch przeciwstawnych obozach, dołączają nowe siły ziemskich marines i naukowców.

Strategiczne | fantasy | RTS

War Wind II: Human Onslaught Premiera PC

30listopada1997

producent: DreamForge Entertainment, Inc. wydawca: Strategic Simulations Inc.

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do War Wind II: Human Onslaught

StarCraft

Warcraft II: Tides of Darkness

Atrox

War Wind II: Human Onslaught to sequel rozgrywanej w czasie rzeczywistym strategii fantasy, opowiadającej o konflikcie czterech zwaśnionych ze sobą ras na planecie Yavaun. Kontyunacja gry jest dziełem tego samego duetu producencko-wydawniczego tj. studia DreamForge i firmy SSI.

Akcja gry toczy się po wydarzeniach znanych z części pierwszej i przedstawia dalsze losy wielkiej wojny. Rasa Eaggra, której udaje się wyzwolić spod rządów Tha’Roon, zawiązuje wspólnie z mistykami Shama’Li sojusz o nazwie S.U.N. (Servants Under Naga’Rom), którego celem jest ostateczne zakończenie tyranii rządzącej do niedawna niepodzielnie nacji. Sytuację komplikuje jednak fakt, iż Tha’Roon udaje się ponownie zniewolnić potężnych i wojowniczych Obblinoxów. Tymczasem na Yavaun pojawiają się niespodziewani goście, w postaci naukowo-militarnej ekspedycji Ziemian. Wciągnięcie ludzi w obcy konflikt skutkuje wykształceniem się dwóch wrogich obozów: dążących do kolonizacji planety marines oraz pragnących powrotu na Ziemię naukowców.

Podobnie jak w pierwszej części gry, osią zabawy jest złożona z ponad 40 misji kampania fabularna, w której dowodzić będziemy kolejno każdą ze stron konfliktu, kierujących się swoimi własnymi interesami. Obok znanych z pierwowzoru Tha’Roon i nowego sojuszu S.U.N. są to wspomniani Marines oraz Descendants, wprowadzający do rozgrywki zupełnie nowe jednostki, struktury i umiejętności specjalne. Tym razem twórcy położyli znacznie większy nacisk na rozwój badań i technologii oraz awans jednostek, które, tak jak w pierwowzorze, możemy przenosić do kolejnych misji. Wzmocniono także rolę magii, dzięki czemu może ona w znaczący sposób wpływać na przebieg zmagań poprzez wzmacnianie lub osłabianie jednostek. Nowością w grze jest możliwość przejmowania struktur wroga oraz rozsiane na mapach specjalne znajdźki, zasilające nasze konto określoną sumą pieniędzy lub regenerujące nadszarpniętą w boju energię oddziałów.

Pod względem technicznym, gra nie różni się znacząco od swojej poprzedniczki. W War Wind II poprawiono nieco oprawę graficzną, lecz korzysta ona z tej samej, przestarzałej już nieco technologii. Na wysokim poziomie pozostała grywalność, a czas spędzony z grą możemy wydatnie przedłużyć dzięki załączonemu edytorowi misji oraz zabawie w trybie multiplayer.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna   Liczba graczy: 1 - 4  

Nośnik: 1 CD

Wymagania wiekowe War Wind II: Human Onslaught: 12+

War Wind II: Human Onslaught Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 90
  • 16 MB RAM
  • Karta grafiki 2 MB
  • Windows 95