Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 czerwca 2011, 07:06

Wiedźmin 2: Zabójcy Królów - ile osób ukończyło grę oraz inne statystyki

Dzisiaj mija miesiąc od premiery największej w tym roku polskiej produkcji, czyli gry Wiedźmin 2: Zabójcy Królów. Nadarza się więc doskonała okazja, by przyjrzeć się statystykom osiągnięć i w ten sposób zobaczyć, jak z najnowszymi przygodami Geralta poradzili sobie gracze na całym świecie.

Dzisiaj mija miesiąc od premiery największej w tym roku polskiej produkcji, czyli gry Wiedźmin 2: Zabójcy Królów. Nadarza się więc doskonała okazja, by przyjrzeć się statystykom osiągnięć i w ten sposób zobaczyć, jak z najnowszymi przygodami Geralta poradzili sobie gracze na całym świecie.

Wiedźmin 2: Zabójcy Królów - ile osób ukończyło grę oraz inne statystyki - ilustracja #1.

Oparliśmy się na osiągnięciach w usłudze Steam. Oczywiście, drugi Wiedźmin sprzedawany był również w wersji pudełkowej oraz na innych platformach dystrybucji elektronicznej, takich jak Impulse, Direct2Drive czy będący własnością CD Projektu serwis GOG.com. Jednak Steam jest na tyle popularny, że liczba korzystających z niego osób powinna stanowić przyzwoitą reprezentatywną próbkę preferencji i dokonań graczy.

Przechodząc do samym statystyk zaskakuje niewielki odsetek, bo jedyne 26,9%, osób, które ukończyły grę. Oczywiście, kampania do krótkich nie należy, ale o dziwo akt II przeszło raptem 31,5% graczy, a mniej niż połowa (dokładnie 46,6%) dotrwała do końca aktu I.

Z ciekawszych statystyk warto wymienić jeszcze następujące osiągnięcia:

Osiągnięcie:

Procent graczy:

Ukończenie prologu

76,9%

Rozwinięcie Geralta do poziomu 10

53,4%

Zabicie Kejrana

53,2%

Pozbawienie życia 500 wrogów

35%

Wykorzystanie truchła Kejrana do stworzenia zbroi

27,6%

Wykończenie trzech wrogów na raz dzięki grupowym finiszerom

25,2%

Ukończenie wszystkich zadań obejmujących zniszczenie gniazd potworów

16,9%

Rozwinięcie Geralta do poziomu 35

8,3%

Co ciekawe, znaleźli się maniacy, którzy przeszli grę na najwyższym poziomie trudności, czyli Nagłej Śmierci, gdzie jeden zgon Geralta oznacza konieczność rozpoczęcia kampanii od początku. Tak oddani sprawie fani stanowili jedynie 0,1% ogólnej populacji, ale i tak warto pogratulować im nieludzkiej wytrwałości.

Wiedźmin 2: Zabójcy Królów - ile osób ukończyło grę oraz inne statystyki - ilustracja #2

Warto też wspomnieć, że obecnie twórcy gry pracują nad aktualizacją z numerkiem 1.3. Wprowadzi ona masę poprawek, w tym wyczekiwane przez wielu wsparcie dla rozdzielczości w trybie 4:3. Na koniec przypomnijmy jeszcze, że łatka 1.2 pozwala posiadaczom Wiedźmina 2 w wersjach z GOG.com i Steam na ich pełne spolszczenie. Oczywiście, jeśli ktoś ma na to ochotę to konieczne jest dodatkowo zainstalowanie paczki językowej udostępnionej przez CD Projekt na oficjalnej stronie gry.

TWOIM ZDANIEM

Czy ukończyłeś Wiedźmina 2?

Nie grałem w Wiedźmina 2.
39,2%
Tak, ukończyłem grę jedną ścieżką.
25,3%
Jeszcze nie ukończyłem, ale gram dalej!
13,4%
Tak, ukończyłem grę obiema ścieżkami.
13,3%
Przestałem grać po prologu.
4,7%
Przestałem grać po I akcie.
2,6%
Przestałem grać po II akcie.
1,1%
Przestałem grać po III akcie.
0,4%
Zobacz inne ankiety