Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 kwietnia 2010, 09:52

autor: Rock Alone

Więcej informacji o Gears of War 3, osiągnięcia i przyszłość cyklu

W nocy z poniedziałku na wtorek firmy Microsoft i Epic oficjalnie zapowiedziały wydanie trzeciej części serii Gears of War 3. Zobaczyliśmy wówczas pierwszy zwiastun oraz poznaliśmy termin premiery (8 kwietnia 2011 roku), aczkolwiek nie przedstawiono większej ilości detali na temat nowej gry. Czas leci i dzisiaj możemy się z wami podzielić kolejnymi szczegółami na temat GoW3 i ogólnie całego cyklu, które poszczególni dziennikarze wyciągają od dewelopera i wydawcy.

W nocy z poniedziałku na wtorek firmy Microsoft i Epic oficjalnie zapowiedziały wydanie trzeciej części serii Gears of War 3. Zobaczyliśmy wówczas pierwszy zwiastun oraz poznaliśmy termin premiery (8 kwietnia 2011 roku), aczkolwiek nie przedstawiono większej ilości detali na temat nowej gry. Czas leci i dzisiaj możemy się z wami podzielić kolejnymi szczegółami na temat GoW3 i ogólnie całego cyklu, które poszczególni dziennikarze wyciągają od dewelopera i wydawcy.

Kolejne szczegóły na temat Gears of War 3

Potwierdzony wczoraj tryb współpracy dla czterech graczy nie będzie ograniczał się do zwykłego wyboru postaci. Otóż związek między fabułą gry, a dodatkowymi żołnierzami będzie zdecydowanie bardziej wyraźny niż we wcześniejszych częściach. Dodatkowo aby zagrać specyficzną postacią, potrzebna będzie określona ilość graczy. Drugim bohaterem będzie zawsze Dom, aby wybrać Cola lub Bairda będą potrzebni odpowiednio trzej i czterej gracze. Według zapowiedzi Bleszinskiego, tryb współpracy powinien być bardziej dopracowany, a co za tym idzie ciekawszy niż dotychczas.

Więcej informacji o Gears of War 3, osiągnięcia i przyszłość cyklu - ilustracja #1

Na szczególną uwagę zasługuje scenariusz gry. O ile spełnią się zapowiedzi, to będziemy mieli do czynienia ze stylem znanym chociażby z Pulp Fiction. Gracz będzie uczestniczył w kilku historiach, dziejących się w różnych miejscach i czasie. Będą się one oczywiście zbiegać w podsumowaniu fabuły. Udział gracza w tych wydarzeniach będzie wymagał zmiany prowadzonej postaci. Marcus pozostaje oczywiście głównym bohaterem ale jego jednostka będzie od czasu do czasu porzucana na rzecz innego oddziału.

Akcja gry toczyć się będzie 18 miesięcy po wydarzeniach zamykających Gears of War 2. Należy spodziewać się nowych broni wśród nich Pendulum Lancer prekursora obecnej broni Markusa, czy też dwulufowej strzelby. Uwagę deweloperów zaprząta również damska wersja żołnierza, która pojawi się w grze.

Seria Gears of War w liczbach

Jak ujawnił Microsoft seria GoW sprzedała się do tej pory w ilości 12 milionów egzemplarzy. Ta liczba oczywiście wzrośnie kiedy tylko na rynku pojawi się trzecia cześć gry. Ta według najnowszych informacji, w wersji na Xbox 360, trafi do sprzedaży w Europie 8 kwietnia 2011 roku, poprzedzona wydaniem w Ameryce (5 kwietnia) i Japonii (7 kwietnia).

Gears of War 3 to nie koniec Gears of War

Fani Gears of War mają szereg powodów do zadowolenia, trzecia część gry została oficjalnie zapowiedziana. Okazuje się jednak, że to nie koniec dobrych wiadomości. Wygląda na to, że najnowsza odsłona przygód Markusa Feniksa nie będzie bowiem ostatnią produkcją, która podejmie temat wydarzeń na planecie Sera.

Większość graczy pamięta jeszcze wiadomości z zeszłego roku, według których Gears of War 3 miałaby trafić do sprzedaży dopiero na konsole następnej generacji. Szczęśliwie ta zapowiedź się nie spełniła. Podobnie wygląda sytuacja z deklaracją, według której trzecia cześć gry miałaby być definitywnym zakończeniem serii. Owszem, będzie to zakończenie fabuły, która rozpoczęła się 2006 roku wraz z debiutem tytułu. Nie musi to jednak oznaczać wstrzymania prac, nad dalszymi projektami związanymi z tą świetnie znaną i popularną dziś marką.

Więcej informacji o Gears of War 3, osiągnięcia i przyszłość cyklu - ilustracja #2

Oficjalna notka prasowa pojawiła się równolegle do programu Late Night with Jimmy Fallon, w którym uczestniczył Cliff Bleszinski. Wnioski, które nasuwają się po jej przeczytaniu wydają się oczywiste – „Gears of War 3 przynosi graczom wstrząsającą opowieść o nadziei, przetrwaniu i braterstwie oraz zamyka obecną fabułę Gears of War ”. Konkluzje są jasne przynajmniej dla większości zagranicznych serwisów, w których zaczynają pojawiać się wstępne informacje o Gears of War 4. W tym przypadku warto chyba nawiązywać do Halo, gdzie trzy części gry miały zamykać historię, co nie zatrzymało kolejnych edycji Halo ODST, Halo Wars czy Halo Reach.

Informacje na temat GoW 4, wbrew dosyć wyraźnym przesłankom, nadal są oczywiście daleko idącymi spekulacjami. Wraz z nimi jednak, pojawia się masa ciekawych wiadomości na temat trzeciej odsłony serii.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.