Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 czerwca 2022, 09:17

Więcej gier z PlayStation na PC. Są nowe plotki i screeny

Pojawiły się świeże plotki o pecetowych konwersjach Returnal oraz Sackboy: A Big Adventure. Tym razem towarzyszą im screeny rzekomo pokazujące menu konfiguracji grafiki i sterowania obu gier na PC.

Miłą niespodzianką wczorajszego wieczoru była zapowiedź pecetowych wersji Marvel's Spider-Man oraz Marvel's Spider-Man: Miles Morales. Jednocześnie w sieci pojawiły się doniesienia, które wydają się potwierdzać, że następnymi konwersjami Sony na PC będą Returnal oraz Sackboy: A Big Adventure.

  1. Źródłem wieści jest użytkownik Reddita o ksywce glockpopp. Twierdzi on, że pecetowa wersja Sackboy: A Big Adventure zaoferuje ray tracing oraz wsparcie dla DLSS i okluzji otoczenia.
  2. Glockpopp nie ma żadnej renomy w kwestii przecieków, ale wysłał on do moderatorów Reddita r/GamingLeaksAndRumours materiały graficzne, które według nich potwierdzają prawdziwość jego słów.
  3. W tym samym wątku osoba o ksywce EmpressOfSony udostępniła szereg przekonująco prezentujących się screenów z rzekomych pecetowych wersji gier Returnal oraz Sackboy: A Big Adventure. Obrazki pokazują menu konfiguracji pecetowych wersji obu produkcji.

Rzekome screeny z pecetowych wersji Returnal ora Sackboy: A Big Adventure

Źródło screenów: EmpressOfSony na Reddicie.

Obecnie jesteśmy praktycznie pewni, że obie gry zmierzają na PC. Świeże doniesienia są bowiem najnowszymi z serii plotek, sugerujących plany przeniesienia tych produkcji na komputery. Spekulacje na temat konwersji Sackboy: A Big Adventure usłyszeliśmy po raz pierwszy w zeszłym roku. Z kolei wzmianki o Returnal odnaleziono niedawno w bazie danych Steam.

Obie produkcje pojawił się również w słynnym wycieku GeForce NOW. Wiele z wymienionych tam gier zostało potem oficjalnie zapowiedzianych (np. pecetowe God of War), więc najpewniej tak samo będzie z Returnal oraz Sackboy: A Big Adventure.

Warto dodać, że ostatnio firma Sony coraz mocniej inwestuje w gry pecetowe. Na PC trafiły już Horizon: Zero Dawn, Days Gone oraz God of War, a w drodze jest również Uncharted: Legacy of Thieves Collection. Ponadto koncern wykupił studio Nixxes, czyli zespół specjalizujący się w przenoszeniu gier z konsol na PC. To właśnie ta ekipa odpowiada za konwersje Marvel's Spider-Man oraz Marvel's Spider-Man: Miles Morales.

Sony niedawno ujawniło, że ok. połowa gier, które firma wyda w 2025 roku, stanowić będą produkcje na PC oraz urządzenia mobilne. Pojawiły się także wiarygodne plotki, że w planach jest pecetowy launcher PlayStation Network.

  1. Returnal – recenzja. Dzień świstaka na PS5
  2. Returnal – poradnik do gry