Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 maja 2022, 09:35

autor: Miriam "mokosh" Moszczyńska

Sony może pracować nad launcherem PlayStation na PC

Sony poszukuje kolejnej osoby na stanowisko związane z PC. Oferta pracy silnie sugeruje, iż w niedalekiej przyszłości możemy spodziewać się platformy PSN na komputerach osobistych.

Sony nie przestaje interesować się komputerami osobistymi. Na stronie firmy pojawiła się oferta pracy dla „dyrektora ds. zarządzania produktem”, którego zakres obowiązków całkowicie związany jest z PC.

PlayStation Network na PC?

Tym, co zdecydowanie najbardziej wybija się z treści ogłoszenia, jest to, że poszukiwany dyrektor będzie zajmować się m.in. integracją platformy PlayStation Network.

Takie stwierdzenie bardzo mocno sugeruje, że w niedalekiej przyszłości możemy spodziewać się PSN w wersji PC, bądź jakiegoś odpowiednika tej platformy na komputery osobiste. Poniżej zamieszczamy fragment wspomnianego ogłoszenia.

Prowadzenie i rozwój strategii PlayStation game experience, w tym SDK [Software development kit – dop. red.] i aplikacji klienckich, oraz integracja platformy sieciowej PlayStation.

Osoba na tym stanowisku przejmie inicjatywę w zakresie ogólnych doświadczeń z grami PlayStation na PC; obejmuje to kwestie kierownictwa i odpowiedzialności za wdrażanie i dostarczanie usług na całym świecie.

Dogłębne zrozumienie branży gier wideo, a w szczególności potrzeb i trendów związanych z grami PC, cross-playem oraz graniem w chmurze/mobilnym.

Miałoby to sens

Powyższa informacja aktualnie nie wywołuje już takiego efektu „wow”. Pecetowych portów doczekało się kilka ekskluzywnych tytułów Sony, w tym Horizon: Zero Dawn, God of War oraz Days Gone. Z kolei w przyszłym miesiącu możemy spodziewać się kolejnego hitu PlayStation na PC – Uncharted: Legacy of Thieves Collection.

Nie jest to również pierwszy raz, kiedy Sony szuka kogoś, kto mógłby objąć stanowisko związane z działem PC. W kwietniu tego roku firma szukała lidera ds. rozwoju działu pecetowego.