Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 maja 2022, 09:34

Wartales wprowadza spowiedź towarzyszy i biczowanie więźniów

Wartales otrzymało aktualizację Community Update #3. Mocno rozbudowuje ona mechanizmy gry,. dodając m.in. systemy relacji i spowiedzi.

Sprzedawana we wczesnym dostępie gra Wartales otrzymała kolejną dużą aktualizację.

Community Update #3 – najważniejsze zmiany

Patch nazwano Community Update #3 i przynosi on sporo nowości.

 1. Wprowadzono system spowiedzi, dzięki któremu postacie mogą dzielić się swoimi odczuciami. Decyzje, podejmowane przez gracza w reakcji na te wyznania, mają istotny wpływ na przyszłość danego najemnika i jego relacje z kompanami.
 2. Współgra z tym druga duża nowość w postaci systemu relacji między postaciami. Dzięki niemu mogą one nawiązywać przyjaźnie z towarzyszami broni, zakochiwać się, jak również tworzyć konflikty, które mogą nawet doprowadzić do morderstw w obrębie grupy.
 3. Spore zmiany zaszły w mechanizmach dotyczących pojmanych wrogów. Jeńcy zyskali możliwość ucieczki. Możemy zmniejszyć ryzyko, że tak się stanie, nakazując jednemu z najemników pilnowanie więźnia lub przywiązanie go do pręgierza. Pojmanych wojowników zmusimy też do pracy, motywując ich poprzez biczowanie.
 4. Rozszerzono opcje startowe. Teraz pozwalają one m.in. wybrać cechy dla naszych towarzyszy.
 5. Ulepszono mechanizmy Game Over – gdy skończą się nam pochodnie, zostaniemy jedynie usunięci z lochów. Kluczowi sojusznicy mogą teraz umrzeć podczas wypraw, ale zawczasu da się ich uratować, korzystając z opcji natychmiastowego wycofania się.
 6. Dodano wiele nowych cech. Ponadto niektóre z nich są teraz ukryte i zostaną ujawnione dopiero w określonych okolicznościach.
 7. Ulepszono balans rozgrywki i mechanikę tworzenia obozowisk.
 8. Usunięto wiele błędów.

Zainteresować Was może nasza publicystyka:

 1. Gry RPG 2022 roku, na które nie czekacie, a powinniście

Twórcy planują już kolejną aktualizację z serii Community Update, ale wpierw otrzymamy patch z nową zawartością oraz tryb kooperacyjny.

Przypomnijmy, że Wartales zadebiutowało 1 grudnia w Steam Early Access. Gra dostępna jest wyłącznie na PC i oferuje lokalizację kinową, czyli z polskimi napisami.

Warto na koniec wspomnieć, że obecnie na Steamie trwa promocja. Pozwala ona nabyć Wartales za 99,99 złotych, czyli o 20% mniej niż wynosi cena standardowa. Wyprzedaż potrwa do 22 maja.

 1. Gra Wartales na Steamie
 2. Oficjalna strona internetowa studia Shiro Games