Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 kwietnia 2022, 17:28

autor: Michał "Qskan" Cieżadlik

Sony inwestuje miliard dolarów w Epic Games

Firma Epic Games poinformowała dziś o pozyskaniu finansowania w wysokości 2 miliardów dolarów. Pieniądze zostały zainwestowane przez Sony oraz firmę KIRKBI, stojącą m.in. za grupą LEGO.

Epic Games zacieśnia współpracę ze swoimi zewnętrznymi partnerami, a za tym idą grube pieniądze. W dzisiejszym oświadczeniu firma poinformowała o tym, że dwóch inwestorów – Sony Group Corporation oraz holding KIRKBI (w skład którego wchodzi m.in. grupa LEGO) – zainwestowało w Epic Games po miliardzie dolarów.

Pieniądze mają posłużyć „budowaniu metawersum” oraz „wspierać dalszy rozwój firmy”. Metawersum może oznaczać w tym przypadku niedawno zapowiedziany wspólny projekt Epic Games oraz LEGO, którego cel stanowi stworzenie przyjaznego dzieciom środowiska w Internecie. Chociaż możliwe jest również to, że dzięki tej inwestycji dostaniemy kolejne „metawersum”.

Giganci na szczycie

W komunikacie przytoczono wypowiedzi szefów wszystkich trzech firm biorących udział w owej transakcji. Zapewniono o chęci współpracy i pracy na rzecz wspólnego rozwoju w zakresie cyfrowej rozrywki:

Jako firma zajmująca się kreatywną rozrywką cieszymy się, że możemy zainwestować w Epic Games, aby pogłębić nasze relacje w dziedzinie metawersum, przestrzeni, w której twórcy i użytkownicy dzielą swój czas. Mamy również przekonanie, że wiedza posiadana przez Epic oraz potężny silnik gier [Unreal Engine – dop. red.], w połączeniu z technologiami Sony przyspieszą nasze różne przedsięwzięcia, takie jak rozwój nowych cyfrowych doświadczeń fanów w sporcie i wirtualne inicjatywy produkcyjne.

– Kenichiro Yoshida, prezes Sony Group Corporation

W podobnym tonie wypowiedział się również Tim Sweeney, dyrektor generalny Epic Games. W kreowaniu nowych projektów z pewnością będzie mógł pomóc Unreal Engine 5, który miał swoją premierę w zeszłym tygodniu.

Po finalizacji inwestycji wartość Epic Games jest wyceniana na 31,5 mld dolarów. Dla porównania Activision Blizzard jest obecnie warte 62,5 miliarda USD.