Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 sierpnia 2019, 12:21

autor: Froozyy

W sieci ukazał się pierwszy gameplay z mobilnego League of Legends

Na kanale chińskiego użytkownika YouTube został umieszczony filmik pokazujący pierwszy gameplay z mobilnej wersji LoL-a. Nie jest to jednak oficjalna prezentacja, aczkolwiek produkcja już teraz wygląda obiecująco.

Wszystko wskazuje na to, że League of Legends doczeka się mobilnej wersji. - W sieci ukazał się pierwszy gameplay z mobilnego League of Legends - wiadomość - 2019-08-28
Wszystko wskazuje na to, że League of Legends doczeka się mobilnej wersji.

Zaledwie kilka miesięcy temu pisaliśmy o tym, że chińska firma Tencent we współpracy ze studiem Riot Games najprawdopodobniej pracuje nad mobilną wersją League of Legends. W sieci właśnie pojawił się pierwszy filmik z tej produkcji. Gra wygląda zaskakująco dobrze i płynnie, jednak trzeba mieć na uwadze, że jej wydanie nadal nie zostało oficjalnie potwierdzone. Całkiem możliwe, że o LoL-u na urządzenia przenośne usłyszymy więcej w ramach niespodzianki na 10-lecie powstania gry.

Na kanale chińskiego użytkownika YouTube ukazał się filmik prezentujący krótki fragment rozgrywki z mobilnego League of Legends. Możemy na nim zobaczyć ekran wyboru postaci (co ciekawe, grafiki bohaterów mają tutaj swoje animacje, czego nie ma nawet w pecetowej wersji) oraz pierwsze minuty meczu. Widać również, że do wyboru były tylko 24 postacie (w LoL-u łącznie jest ich 145), a gracz zdecydował się na Ezreala, czyli bohatera opierającego się głównie na umiejętnościach mierzonych. W ten sposób chciano pokazać jak płynnie chodzi gra i trzeba przyznać (z tego, co widać na kiepskiej jakości filmiku), że jak na produkcję mobilną wygląda to obiecująco.

Z poprzednich plotek wiemy, że nad tytułem pracuje osobne studio chińskiej firmy Tencent. Riot Games, jako twórca oryginalnego League of Legends, ma sprawować pieczę nad całym projektem. Całkiem możliwe, że podobnie jak ma to miejsce w przypadku PUBG, obie wersje gry będą się od siebie częściowo różnić.

Na więcej informacji na temat produkcji przyjdzie nam jeszcze chwilę poczekać – LoL ukazał się w październiku 2009 roku, więc jakichkolwiek niespodzianek na 10-lecie powinniśmy spodziewać się właśnie w tym miesiącu. Wszystko wskazuje na to, że znajdzie się wśród nich wydanie mobilnej wersji LoL-a, jednak spora część graczy marzy chociażby o trybie, w którym gra zostanie przywrócona do wersji z 2009 roku, podobnie jak miało to miejsce w przypadku WoW-a.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

League of Legends

League of Legends