Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 grudnia 2015, 09:59

W Far Cry Primal znajdziemy seks, tortury i okaleczone ciała

Dzięki organizacji ratingowej ESRB dowiedzieliśmy się, że Far Cry Primal cechować ma wysoki poziom brutalności, a w grze pojawi się także sporo nagości.

W Far Cry Primal zagramy na początku marca. - W Far Cry Primal znajdziemy seks, tortury i okaleczone ciała - wiadomość - 2015-12-30
W Far Cry Primal zagramy na początku marca.

Far Cry Primal to najbardziej wyczekiwana przez naszych czytelników gra 2016 roku, więc wszystkie nowe informacje o niej witamy ze sporym zainteresowaniem. Najnowsze doniesienia pochodzą ze strony organizacji ESRB, zajmującej się przydzielaniem kategorii wiekowych dla tytułów wydawanych na rynku amerykańskim. Produkcja otrzymała kategorię M, czyli 17+ i w jej opisie możemy znaleźć sporo interesujących faktów. Dowiedzieliśmy się z niego, że podczas zabawy obejrzymy sceny tortur (np. opiekanie żywcem nad ogniskiem), a kierowany przez nas Takkar w jednej z sekwencji będzie dotykał dziury w głowie wrzeszczącego z bólu nieszczęśnika.

Eksplorację świata „umilą” nam takie widoki jak rozczłonkowane ciała nabite na pale, a niektóre postacie będą nosiły jako trofea naszyjniki z ludzkich uszu. Nie zabraknie także nagości - część kobiet ma paradować topless, a przyglądając się opaskom biodrowym męskich wojowników bez problemu dostrzeżemy kształt ich genitaliów. Pojawią się także sceny seksu, choć zostaną zaprezentowane dosyć umownie, w formie możliwych do podsłuchania sapań i jęków lub z osobami wciąż ubranymi, dzięki czemu zapewne udało się autorom uniknąć otrzymania kategorii 18+.

Seria Far Cry nigdy nie stroniła od brutalności, ale wszystko wskazuje na to, że deweloperzy tym razem chcą pójść trochę dalej niż kiedykolwiek przedtem. Ma to oczywiście sens biorąc pod uwagę, że najnowsza odsłona będzie opowiadała o jaskiniowcach, po których raczej nie należy oczekiwać wyśrubowanych norm cywilizacyjnych.

Warto jednak pamiętać, że w niedawnym zapisie rozgrywki z komentarzem autorów mogliśmy usłyszeć, że mają oni większe ambicje odnośnie postaci niezależnych niż w poprzednich częściach cyklu. Wcześniej spotykaliśmy na swojej drodze głównie żołnierzy i najemników. Natomiast w Far Cry Primal napotkamy kilka odrębnych plemion i twórcy chcą, aby każde z nich miało własną unikalną kulturę, a ich członkowie posiadali własne życia, a nie byli jedynie strażnikami.

Przypomnijmy, że Far Cry Primal zmierza na pecety oraz konsole Xbox One i PlayStation 4. Gra trafi do sprzedaży 1 marca przyszłego roku.

  1. Far Cry Primal – oficjalna strona gry
  2. Zapowiedź Far Cry Primal – sandboksowa strzelanina wykopana do prehistorii
  3. Far Cry Primal – kompendium wiedzy