Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 31 marca 2016, 10:35

autor: Adrian Werner

Far Cry Primal otrzyma patch z trybem survivalowym

Firma Ubisoft poinformowała, że Far Cry Primal otrzyma wkrótce darmową aktualizację, która wprowadzi do gry nowy tryb survivalowy, zwiększający realizm rozgrywki i poziom trudności.

Patch z trybem survivalowym ukaże się 12 kwietnia. - Far Cry Primal otrzyma patch z trybem survivalowym - wiadomość - 2016-03-31
Patch z trybem survivalowym ukaże się 12 kwietnia.

Od premiery Far Cry Primal minął już miesiąc, ale firma Ubisoft nie zamierza w najbliższym czasie porzucać tego projektu. Deweloperzy ogłosili za pośrednictwem oficjalnego bloga, że kończą pracę nad trybem survivalowym, który zostanie wprowadzony do gry za pomocą darmowej aktualizacji. Patch ukaże się 12 kwietnia, zarówno na konsolach, jak i pecetach. Ponadto łatka w wersji PC zaoferuje także nowe, lepsze tekstury w rozdzielczości 4K.

Tryb survivalowy wprowadzi zwiększające realizm zmiany do takich elementów jak eksploracja oraz crafting. Dodany zostanie pasek kondycji, którego wyczerpanie uczyni bohatera wolniejszym i słabszym. Aby odzyskać siły, konieczna będzie drzemka. Z interfejsu zniknie mini mapa, a podczas zwiedzania świata rzadziej napotkamy zwierzęta, co sprawi, że polowania wymagać będą większej cierpliwości. Nawet mechanika szybkiej podróży stanie się trudniejsza, gdyż przemieszanie się ten sposób ma pochłaniać zapasy jedzenia i kondycję.

Osłabiony zostanie także Takkar, czyli kontrolowany przez nas bohater. Stanie się znacznie bardziej wrażliwy na chłód, co zwiększy znaczenie rozpalania ognisk oraz tworzenia ciepłych ubrań za pomocą craftingu. Ponadto nie będzie mógł on już korzystać z sowy do łatwego zabijania wrogów. Również towarzyszące nam zwierzęta mają być słabsze, a wytresowanie najbardziej niebezpiecznych, takich jak tygrysy szablastozębne czy niedźwiedzie, stanie się znacznie trudniejsze.

Nowym trybem survivalowym będziemy mogli się bawić na wszystkich poziomach trudności. Dostępna ma być także opcja permadeath, dzięki której każda śmierć postaci gracza okaże się ostateczna i wymusi rozpoczęcie rozgrywki od nowa. Dla mniej odważnych przygotowana zostanie nieco łatwiejsza alternatywa, oferująca jedno „zapasowe” życie, które odnawiane będzie po osiągnięciu postępów w kampanii. Również śmierć zwierząt ma być ostateczna, choć tutaj otrzymamy możliwość ich uratowania, co wymagać jednak będzie podejścia do nich na krótki dystans przed upływem limitu czasowego.

Przypomnijmy, że Far Cry Primal dostępny jest na pecety, Xboksa One i PlayStation 4. Wersje konsolowe trafiły do sprzedaży 23 lutego, a na PC gra zawitała 1 marca.

  1. Recenzja gry Far Cry: Primal - oryginalny czas i miejsce akcji, wyświechtane rozwiązania
  2. Far Cry Primal – oficjalna strona gry
  3. Far Cry Primal – kompendium wiedzy