Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 września 2010, 13:03

Ujawniono World of Darkness, czyli nowe MMO twórców EVE Online

Już od wielu lat wiadomo było, że znane z wyprodukowania EVE Online studio CCP pracuje nad grą MMO osadzoną w stworzonym przez firmę White Wolf Świecie Mroku (ang. World of Darkness). Na tegorocznym konwencie The Grand Masquerade wreszcie oficjalnie ujawniono istnienie tego projektu.

Już od wielu lat wiadomo było, że znane z wyprodukowania EVE Online studio CCP pracuje nad grą MMO osadzoną w stworzonym przez firmę White Wolf Świecie Mroku (ang. World of Darkness). Na tegorocznym konwencie The Grand Masquerade wreszcie oficjalnie ujawniono istnienie tego projektu.

Ujawniono World of Darkness, czyli nowe MMO twórców EVE Online  - ilustracja #1

Na razie nie ujawniono zbyt wielu szczegółów na temat samej gry. Wiadomo, że nazywać się będzie po prostu World of Darkness i jej premiera planowana jest najwcześniej na 2012 rok. Całość oparta zostanie na stołowej grze fabularnej Vampire: The Masquerade a zabawa koncentrować się będzie na interakcjach z żywymi graczami oraz działaniach politycznych. Położenie nacisku na te elementy nie dziwi biorąc pod uwagę fakt, że tak samo było w przypadku papierowego pierwowzoru. Na konwencie fanom pokazano krótki filmik, który nie zawierał co prawda żadnych fragmentów rozgrywki, ale klimatyczności na pewno nie można mu odmówić:

Informacji nie mamy niestety za wiele, ale to czego już się dowiedzieliśmy jest bardzo ciekawe. Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na fakt, że gra korzysta ze świata The Masquerade, czyli tego samego, który mieliśmy okazję zobaczyć grach komputerowych Vampire The Masquerade: Redemption oraz Vampire The Masquerade: Bloodlines, jak również w konsolowej serii Hunter: The Reckoning. Jest to o tyle zaskakujące, że uniwersum to (nazywane przez fanów po prostu „Starym Światem Mroku”) w 2004 roku spotkała zagłada. White Wolf wypuścił wtedy pod szyldem Time of Judgement serię dodatków, które zakończyły istnienie tego świata. Następnie firma rozpoczęła wydawanie zupełnie nowych gier, które choć oparte na podobnych założeniach znacząco różniły się jednak od poprzedników zarówno fabułą oraz historią świata, jak i mechaniką rozgrywki. Dlatego wszyscy spodziewali się, że produkcja MMO oparta zostanie na „Nowym Świecie Mroku”, czyli grach takich jak Vampire: Requiem.

Ujawniono World of Darkness, czyli nowe MMO twórców EVE Online  - ilustracja #2

Postawienie na stare uniwersum wydaje się dobrym pomysłem. O ile fani generalnie bardzo chwalą sobie nową mechanikę rozgrywki, to już nowy świat nie cieszy się aż takim uwielbieniem. Nawet pomijając gusta graczy trzeba przyznać, że The Masquerade jest znacznie bogatsze fabularnie oraz posiada bardziej rozbudowaną historię i tym samym lepiej nadaje się na grę MMO niż Requiem. Drugim wartym uwagi szczegółem jest fakt, że gra choć bazuje na Vampire nazwana została World of Darkness. Świat Mroku zamieszkuje cała masa przeróżnych rodzajów istot, takich jak m.in. wilkołaki, magowie, upiory, mumie czy odmieńcy. Jak dotąd wszystko wskazuje na to, że w MMO gracze otrzymają jedynie możliwość zagrania krwiopijcami, choć tytuł gry daje nadzieję, że w przyszłości dodane zostaną również inne rasy.

Linia gier fabularnych World of Darkness została stworzona przez White Wolf. W 2006 roku firma ta została wykupiona przez CCP i choć dalej kontynuuje wydawanie własnych gier fabularnych i karcianych to od początku wiadomo było, że planowana jest również bliższa współpraca. Pierwszym jej owocem była karcianka Eve: The Second Genesis Collectible Card Game. W naszym kraju część z najnowszych gier Świata Mroku (konkretnie Vampire: Requiem oraz Werewolf: Forsaken) wydała firma ISA.