Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 listopada 2006, 17:13

autor: Elrond

Nowy gracz na branżowym podwórku - CCP oraz White Wolf łączą się

Przedstawiciele firmy Crowd Control Productions poinformowali o "dopięciu" spraw związanych z wchłonięciem White Wolf. Dzięki temu posunięciu, na rynku branżowym zaistnieje największy, niezależny twórca światów wirtualnych. Niezorientowanym w temacie wyjaśniamy, iż CCP to twórcy i zarazem wydawcy EVE Online, White Wolf natomiast ma na swoim koncie stworzenie sporej liczby systemów RPG.

Przedstawiciele firmy Crowd Control Productions poinformowali o "dopięciu" spraw związanych z wchłonięciem White Wolf. Dzięki temu posunięciu, na rynku branżowym zaistnieje największy, niezależny twórca światów wirtualnych. Niezorientowanym w temacie wyjaśniamy, iż CCP to twórcy i zarazem wydawcy EVE Online, gry sieciowej zgarniającej mnóstwo nagród oraz gromadzącej imponującą ilość aktywnych subskrybentów, White Wolf natomiast stoi za stworzeniem jednych z najbardziej rozpoznawalnych systemów RPG, takich jak Vampire, Werewolf czy Mage.

Współpraca obu firm wyda pierwsze owoce już w przyszłym roku, kiedy to na rynku pojawią się poradniki, gry karciane, systemy RPG oraz powieści oparte o uniwersum EVE Online. Z drugiej strony własności intelektualne White Wolf posłużą do stworzenia gier komputerowych opartych na stworzonych przez nich systemach. Obecnie trwa proces wstępnego projektowania oraz developingu gry opartej na World of Darkness.

Obie firmy działać będą pod dotychczasowymi nazwami, jednak White Wolf występować będzie od teraz jako studio wewnętrzne CCP.