Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 października 2011, 10:35

autor: Sarge

Udostępniono DLC z trybem kooperacji do gry Warhammer 40,000: Space Marine

Wczoraj posiadacze gry Warhammer 40,000: Space Marine doczekali się dodatku DLC wprowadzającego czteroosobowy tryb kooperacji. Rozszerzenie Exterminatus jest dostępne za darmo.

Studio Relic Entertainment udostępniło wczoraj darmowy dodatek DLC do gry Warhammer 40,000: Space Marine. Rozszerzenie Exterminatus wprowadza tryb kooperacji dla czterech graczy.

Według wczorajszej informacji na oficjalnej stronie, pakiet jest dostępny dla posiadaczy PlayStation 3 oraz pecetów, a posiadacze Xboksa 360 otrzymają go „wkrótce” – być może już to nastąpiło. Wygląda na to, że dodatek ściągamy w formie aktualizacji, gdyż nie widnieje on na Steamie lub w PlayStation Store.

Exterminatus jest oddzielnym trybem kooperacji, w którym maksymalnie czterech graczy odpiera kolejne fale przeciwników. Na początek przygotowano dwa scenariusze: Assault on Hab Center Andreas oraz Escape from Kalkys Facility. W przyszłości planowane są kolejne rozszerzenia z nowymi zadaniami.

W dodatku Exterminatus wcielamy się w członka oddziału marines reprezentującego jedną z trzech klas postaci: Tactical, Devastator lub Assault. Każda z nich charakteryzuje się odmiennymi umiejętnościami i broniami. Postępy gracza w trybie kooperacji są zapisywane, a zdobyte doświadczenie jest uwzględniane także w tradycyjnym multiplayerze.

W Warhammer 40,000: Space Marine wcielamy się w kapitana Titusa, który wraz z resztą marines musi stawić czoła inwazji orków na jedną z planet Imperium. Produkt oferuje wiele rodzajów broni i zróżnicowaną rozgrywkę, w której główny nacisk położono na strzelanie oraz elementy akcji. Uzupełnieniem jednoosobowej kampanii jest tryb multiplayer, pozwalający toczyć potyczki maksymalnie szesnastu graczom.