Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 lipca 2010, 12:25

autor: Sarge

Ubisoft o przyszłości serii Assassin's Creed

Listopadowa premiera Assassin’s Creed: Brotherhood z pewnością nie będzie zwieńczeniem tej serii, co niedawno zasugerował nam Jean-Francois Boivin z Ubisoftu. Dziś ta sama osoba zdradza pierwsze szczegóły na temat kolejnej odsłony, a także komentuje sprawę odejścia dyrektora kreatywnego.

Listopadowa premiera Assassin’s Creed: Brotherhood z pewnością nie będzie zwieńczeniem tej serii, co niedawno zasugerował nam Jean-Francois Boivin z Ubisoftu. Dziś ta sama osoba zdradza pierwsze szczegóły na temat kolejnej odsłony, a także komentuje sprawę odejścia dyrektora kreatywnego.

Patrice Désilets należał do ekipy tworzącej kolejne części Assassin’s Creed od początku istnienia sagi, a wcześniej pracował z oddziałem Ubisoftu w Montrealu między innymi nad Prince of Persia: Piaski Czasu. Nic dziwnego, że opuszczenie przez niego firmy wywołało spory niepokój wśród graczy. Pojawiły się spekulacje, że ten ruch może odbić się na jakości kolejnych gier, w tym Assassin’s Creed: Brotherhood.

Ubisoft o przyszłości serii Assassin's Creed - ilustracja #1

Wątpliwości w wywiadzie dla serwisu Gamerzines rozwiewa jednak Jean-Francois Boivin zapewniając, że Désilets zrobił już przy tej odsłonie wszystko co było potrzebne. Nadzorował on projekt na wielu różnych płaszczyznach i tak naprawdę nie było konieczne, by jego praca była kontynuowana.

Oczywiście pozostaje pytanie, co z kolejnymi częściami serii, tutaj jednak zdaniem Boivina również nie mamy się o co martwić. Docenia on rolę swojego byłego kolegi w zespole, ale jednocześnie zaznacza, że nie był to jedyny człowiek, który pracował przy Assassin’s Creed. Firma ma jeszcze ponad dwustu utalentowanych i pomysłowych pracowników, którzy mają podźwignąć ciężar kontynuowania znanej marki.

Czy jednak jest szansa na to, by dotychczasowy dyrektor kreatywny powrócił któregoś dnia do zespołu? Taka możliwość nie jest wykluczana, ale podobno nawet sam zainteresowany tego jeszcze nie wie. W chwili obecnej firma ma jednak plan jak poradzić sobie bez niego i będzie się tego trzymała.

Ubisoft o przyszłości serii Assassin's Creed - ilustracja #2

Boivin został też zapytany o Assassin’s Creed III. Mimo że nie chciał zdradzać szczegółów, potwierdził już teraz, że w grze pokierujemy nowym bohaterem, a akcja będzie się rozgrywać w zupełnie nowym środowisku. Jednocześnie zaznaczył, że planem firmy jest trzymanie się tego, by każda pełnoprawna część serii wprowadzała nową postać, którą przyjdzie nam pokierować.

Tak jak powiedziano już wcześniej, przyszły rok będzie dla nas odpoczynkiem od serii. Stąd można łatwo wywnioskować, że Assassin’s Creed III możemy spodziewać się nie wcześniej niż w 2012 roku. Ma to pomóc twórcom przystąpić do prac z nowymi pomysłami i uniknąć przesycenia marką, gdy dostawalibyśmy kolejne odsłony co roku.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.