Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 września 2019, 11:05

autor: AlexB

Total War Saga: Troy - zwiastun prezentujący mapę świata i kampanię

Studio Creative Assembly opublikowało kolejny film z Total War Saga: Troy, czyli nowej pobocznej odsłony popularnego cyklu strategii. Stanowi on wstęp do historii wojny trojańskiej i prezentuje mapę świata, na której toczyć się będzie zabawa.

Wczoraj był ważny dzień dla wszystkich miłośników greckiej mitologii i wielkich bitew. Studio Creative Assembly oficjalnie zapowiedziało bowiem Total War Saga: Troy, czyli drugą odsłonę (po Thrones of Britannia) serii spin-offów strategicznego cyklu Total War, która - jak sam tytuł wskazuje - skupi się na wojnie trojańskiej. W ramach pierwszej prezentacji mieliście już okazję zobaczyć trailer produkcji, lecz nie był to jedyny film, który Brytyjczycy zdecydowali się opublikować. Na YouTube pojawił się również krótki materiał zarysowujący tło konfliktu oraz ukazujący mapę świata gry. Zapraszamy zatem do seansu, który ze względu na głos narratora powinien wzbudzić szczególnie przyjemne wspomnienia u miłośników Medieval II: Total War.

Dla osób nieznających angielskiego i średnio orientujących się w mitologii południowej Europy – wojna trojańska, unieśmiertelniona przez Iliadę Homera, była konfliktem między Achajami (Grekami) a mieszkańcami Troi, potężnego miasta położonego na zachodnim wybrzeżu Azji Mniejszej (dzisiejszej Turcji). Według podań do konfrontacji doszło, gdy Parys, jeden z synów króla Troi Priama, uprowadził Helenę, najpiękniejszą kobietę ówczesnego świata i, jak się nieszczęśliwie złożyło, żonę władcy Sparty Menelaosa. Ten, nie mogąc znieść upokorzenia, wezwał okolicznych monarchów i ruszył na wojnę. Trwała ona 10 lat i zakończyła się słynnym fortelem z koniem trojańskim oraz sromotną porażką poddanych Priama.

Mapa strategiczna w Total War Saga: Troy została upiększona elementami rodem z malunków na greckich wazach. - Total War Saga: Troy - zwiastun prezentujący mapę świata i kampanię - wiadomość - 2019-09-20
Mapa strategiczna w Total War Saga: Troy została upiększona elementami rodem z malunków na greckich wazach.

Total War Saga: Troy nie będzie siliła się na przesadny realizm i pójdzie bardziej w stronę wizji legendarnego konfliktu, jaką zaprezentował Homer w swoim eposie (lecz z wyłączeniem na przykład potworów). W trakcie zabawy nie zabraknie zatem mitycznych herosów, takich jak Achilles czy Odyseusz, a także bogów z greckiego panteonu zamieszkujących górę Olimp. Wszyscy będą pełnili istotną rolę zarówno na mapie strategicznej, jak i podczas olbrzymich starć rozgrywanych w czasie rzeczywistym, będących wizytówką serii Total War.

Troy, jak każda odsłona serii Total War, będzie dzieliła się na część turową, rozgrywaną na mapie świata, oraz wielkie bitwy toczące się w czasie rzeczywistym. - Total War Saga: Troy - zwiastun prezentujący mapę świata i kampanię - wiadomość - 2019-09-20
Troy, jak każda odsłona serii Total War, będzie dzieliła się na część turową, rozgrywaną na mapie świata, oraz wielkie bitwy toczące się w czasie rzeczywistym.

Total War Saga: Troy ukaże się jedynie na PC w 2020 roku, również w polskiej wersji językowej (obejmującej wyłącznie napisy). Przedsprzedaż na razie nie ruszyła, lecz na platformie Steam można dodać tytuł do listy życzeń.

  1. Oficjalna strona cyklu Total War