Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 września 2019, 16:52

Oficjalna zapowiedź Total War Saga: Troy

Doczekaliśmy się oficjalnej zapowiedzi najnowszej odsłony serii Total War, która tym razem zabierze nas w realia wojny trojańskiej. Produkcja ukaże się w przyszłym roku.

W Total War Saga: Troy zagramy już w przyszłym roku. - Oficjalna zapowiedź Total War Saga: Troy - wiadomość - 2019-09-19
W Total War Saga: Troy zagramy już w przyszłym roku.

Jeszcze wczoraj informowaliśmy Was o tym, że studio Creative Assembly planuje ujawnić nową odsłonę serii Total War. I tak jak zapowiedziano, dzisiaj o godzinie 16 na oficjalnym Twitterze pojawił się pierwszy zwiastun Total War Saga: Troy.

Tytuł zadebiutuje w 2020 roku wyłącznie na komputerach osobistych, ale już teraz można dodać go do listy życzeń na platformie Steam. Produkcja ukaże się w polskiej wersji językowej z napisami. Nie poznaliśmy jednak oficjalnych wymagań sprzętowych ani nie dowiedzieliśmy się, kiedy ruszy przedsprzedaż tytułu. Za produkcję gry odpowiada studio Creative Assembly, a jej wydawcą jest Sega.

W nowej odsłonie Total War skupi się na wojnie trojańskiej i wzbogaci cykl o nowe mechaniki, nawiązujące do tamtych realiów. Tak jak do tej pory, w trybie turowym będziemy zarządzali swoim imperium w skali makro, natomiast wielkie bitwy odbędą się w czasie rzeczywistym. W wojnie będziemy mogli wziąć udział zarówno po stronie Trojan, jak i Greków.

Jeśli jesteście zaznajomieni z grecką mitologią, to pewnie zastanawiacie się, czy w grze pojawią się jednostki znane właśnie z mitów, takie jak minotaury. I tak, i nie. Będziemy mogli do naszej armii zrekrutować „minotaura”, jednak będzie to po prostu dobrze zbudowany wojownik z hełmem w kształcie głowy byka, którego zadaniem na polu walki będzie siać terror i postrach wśród przeciwników. Warto również zaznaczyć, że ze względu na realia większość walczących jednostek będzie poruszała się pieszo.

„Minotaur” w Total War Saga: Troy. - Oficjalna zapowiedź Total War Saga: Troy - wiadomość - 2019-09-19
„Minotaur” w Total War Saga: Troy.

W grze pojawi się także możliwość zdobycia przychylności bogów, którzy zapewnią naszej armii odpowiednie bonusy. Na przykład bóg wojny Ares sprawi, że nasi wojownicy będą walczyli znaczniej sprawniej, a dodatkowo przeciwnicy, którzy nie są jego wyznawcami, zostaną osłabieni. Bóg mórz i oceanów, Posejdon, ułatwi nam walki na wodzie, a Afrodyta przyczyni się do rozwoju naszej gospodarki, która będzie opierała się głównie na handlu żywnością i surowcami.

Gracz dostanie do dyspozycji osiem różnych obozów, którym będą przewodzili znani herosi. Przykładowo Achilles będzie nastawiony na walkę w imię Grecji, ale jego temperament i osobowość mogą okazać się kłopotem w razie porażki. W przypadku wygranych bitew jego jednostki staną się bardziej lojalne i tańsze. Po drugiej stronie barykady będziemy mieli okazję zagrać na przykład Hektorem, księciem Troi, który za każdym razem, jak wypełni określone zadanie przed swoim bratem, zostanie sowicie wynagrodzony.