Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 września 2019, 16:52

autor: Froozyy

Oficjalna zapowiedź Total War Saga: Troy

Doczekaliśmy się oficjalnej zapowiedzi najnowszej odsłony serii Total War, która tym razem zabierze nas w realia wojny trojańskiej. Produkcja ukaże się w przyszłym roku.

W Total War Saga: Troy zagramy już w przyszłym roku. - Oficjalna zapowiedź Total War Saga: Troy - wiadomość - 2019-09-19
W Total War Saga: Troy zagramy już w przyszłym roku.

Jeszcze wczoraj informowaliśmy Was o tym, że studio Creative Assembly planuje ujawnić nową odsłonę serii Total War. I tak jak zapowiedziano, dzisiaj o godzinie 16 na oficjalnym Twitterze pojawił się pierwszy zwiastun Total War Saga: Troy.

Tytuł zadebiutuje w 2020 roku wyłącznie na komputerach osobistych, ale już teraz można dodać go do listy życzeń na platformie Steam. Produkcja ukaże się w polskiej wersji językowej z napisami. Nie poznaliśmy jednak oficjalnych wymagań sprzętowych ani nie dowiedzieliśmy się, kiedy ruszy przedsprzedaż tytułu. Za produkcję gry odpowiada studio Creative Assembly, a jej wydawcą jest Sega.

W nowej odsłonie Total War skupi się na wojnie trojańskiej i wzbogaci cykl o nowe mechaniki, nawiązujące do tamtych realiów. Tak jak do tej pory, w trybie turowym będziemy zarządzali swoim imperium w skali makro, natomiast wielkie bitwy odbędą się w czasie rzeczywistym. W wojnie będziemy mogli wziąć udział zarówno po stronie Trojan, jak i Greków.

Jeśli jesteście zaznajomieni z grecką mitologią, to pewnie zastanawiacie się, czy w grze pojawią się jednostki znane właśnie z mitów, takie jak minotaury. I tak, i nie. Będziemy mogli do naszej armii zrekrutować „minotaura”, jednak będzie to po prostu dobrze zbudowany wojownik z hełmem w kształcie głowy byka, którego zadaniem na polu walki będzie siać terror i postrach wśród przeciwników. Warto również zaznaczyć, że ze względu na realia większość walczących jednostek będzie poruszała się pieszo.

„Minotaur” w Total War Saga: Troy. - Oficjalna zapowiedź Total War Saga: Troy - wiadomość - 2019-09-19
„Minotaur” w Total War Saga: Troy.

W grze pojawi się także możliwość zdobycia przychylności bogów, którzy zapewnią naszej armii odpowiednie bonusy. Na przykład bóg wojny Ares sprawi, że nasi wojownicy będą walczyli znaczniej sprawniej, a dodatkowo przeciwnicy, którzy nie są jego wyznawcami, zostaną osłabieni. Bóg mórz i oceanów, Posejdon, ułatwi nam walki na wodzie, a Afrodyta przyczyni się do rozwoju naszej gospodarki, która będzie opierała się głównie na handlu żywnością i surowcami.

Gracz dostanie do dyspozycji osiem różnych obozów, którym będą przewodzili znani herosi. Przykładowo Achilles będzie nastawiony na walkę w imię Grecji, ale jego temperament i osobowość mogą okazać się kłopotem w razie porażki. W przypadku wygranych bitew jego jednostki staną się bardziej lojalne i tańsze. Po drugiej stronie barykady będziemy mieli okazję zagrać na przykład Hektorem, księciem Troi, który za każdym razem, jak wypełni określone zadanie przed swoim bratem, zostanie sowicie wynagrodzony.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Total War Saga: Troy

Total War Saga: Troy