Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 września 2019, 16:28

autor: Entelarmer

Troy: A Total War Saga potwierdzone na okładce magazynu PC Gamer [Aktualizacja]

Otrzymaliśmy potwierdzenie istnienia Troy: A Total War Saga. Internauci wypatrzyli tytuł na okładce nowego numeru magazynu PC Gamer.

Aktualizacja: Jeśli jakimś cudem wciąż mieliście wątpliwości co do istnienia A Total War Saga: Troy, twórcy praktycznie potwierdzili istnienie gry na Twitterze. Co prawda, nie wspomniano o niej z nazwy, ale wpis z identycznym wzorem, co na okładce PC Gamera, nie pozostawia miejsca na spekulacje. Tytuł zostanie oficjalnie ujawniony jutro o godzinie 16:00 czasu polskiego.

Troja będzie kolejnym przystankiem dla podserii Total War Saga (źródło: Reddit). - Troy: A Total War Saga potwierdzone na okładce magazynu PC Gamer [Aktualizacja] - wiadomość - 2019-09-18
Troja będzie kolejnym przystankiem dla podserii Total War Saga (źródło: Reddit).

Od dłuższego czasu wiemy, że studio Creative Assembly planuje zabrać nas na wycieczkę do Troi w którejś odsłonie serii Total War. Teraz dowiedzieliśmy się, że do starożytnego miasta wybierzemy się w najbliższej grze z cyklu. Potwierdzenie uzyskaliśmy dzięki okładce nowego numeru PC Gamera, który wypatrzył użytkownik Mavus z serwisu Reddit. Widać na niej informację o ekskluzywnym materiale dla magazynu na temat Troy: A Total War Saga, opatrzoną hasłem „Epickie bitwy w świecie bogów i potworów”. Zdjęcie możecie zobaczyć poniżej.

Źródło: Reddit. - Troy: A Total War Saga potwierdzone na okładce magazynu PC Gamer [Aktualizacja] - wiadomość - 2019-09-18
Źródło: Reddit.

Podpis na okładce jest cokolwiek intrygujący. Wzmiankę o bogach można by jeszcze zrozumieć w kontekście starożytnej Grecji, ale wspomnienie o potworach budzi zastanowienie. Zdaje się to sugerować obecność w grze mitycznych stworzeń, a więc elementów fantastycznych, których jak dotąd nie uświadczyliśmy w serii poza podcyklem Total War: Warhammer. Z drugiej strony, jeśli jakieś starcie miałoby skorzystać z odrobiny fantastyki, to z pewnością mogłaby to być bądź co bądź mitologiczna walka o Troję, z Achillesem, Odyseuszem i całą resztą herosów rodem z greckich podań.

Jeśli nie liczyć wizyt w Starym Świecie, Total War dotychczas stronił od fantastyki. - Troy: A Total War Saga potwierdzone na okładce magazynu PC Gamer [Aktualizacja] - wiadomość - 2019-09-18
Jeśli nie liczyć wizyt w Starym Świecie, Total War dotychczas stronił od fantastyki.

Na razie jednak pozostają nam tylko spekulacje, bo wciąż nie poznaliśmy treści artykułu, mimo upływu kilku godzin od publikacji wpisu w serwisie Reddit. Ani firma Sega, ani studio Creative Assembly nie odniosły się jeszcze do tych doniesień w chwili pisania tego tekstu.