Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 sierpnia 2019, 20:39

autor: Ender

Nowa odsłona Total War Saga w czasach wojny trojańskiej

Studio Creative Assembly zarejestrowało znak towarowy Total War Saga: Troy, który jest związany z kolejną i niezapowiedzianą odsłoną spin-offu popularnej serii strategii. Jak wskazuje tytuł, akcja produkcji rozgrywać będzie się w trakcie mitycznej wojny trojańskiej. Produkcja może zostać ujawniona podczas zbliżających się targów gamescom.

Fani strategicznej serii Total War zebrani w serwisie Reddit odkryli, że w brytyjskim urzędzie patentowym, pod koniec lipca zarejestrowany został nowy znak towarowy związany z popularną marką – Total War Saga: Troy. Prawie na pewno mamy więc tutaj do czynienia z kolejną odsłoną spin-offu cyklu skupiającego się na okresach i wydarzeniach historycznych, których zasięg lub znaczenie jest zbyt małe dla pełnoprawnego Total War. Przypomnijmy, że jego pierwsza część, zatytułowana Total War Saga: Thrones of Britannia, ukazała się w 2018 roku.

Jak wskazuje na to tytuł, Total War Saga: Troy najprawdopodobniej skupi się na legendarnej wojnie trojańskiej opisanej przez Homera w Iliadzie. Trwający dziesięć lat konflikt rozgrywał się pomiędzy Grekami a Trojanami, a jego przyczyną było porwanie Heleny, żony króla Sparty, przez trojańskiego księcia Parysa. Fani produkcji studia Creative Assembly powinni spodziewać się więc dużej liczby fantastycznych elementów w grze. W wojnie brali bowiem udział nie tylko mityczni herosi, tacy jak Achilles, Ajaks i Odyseusz, ale swoją obecność zaznaczyli w niej również greccy bogowie. Dla serii to jednak nic wyjątkowego, nie licząc tytułów spod szyldu Warhammera, ostatnio wydane Total War: Three Kingdoms także oparte zostało w dużej mierze na mitycznej historii, a znaczącą rolę na polu bitwy odgrywają jednostki bohaterów o praktycznie nadludzkich zdolnościach.

W trakcie gry będziemy mogli najprawdopodobniej wydawać rozkazy mitycznym herosom i wziąć udział w oblężeniu mitycznej Troi. - Nowa odsłona Total War Saga w czasach wojny trojańskiej - wiadomość - 2019-08-10
W trakcie gry będziemy mogli najprawdopodobniej wydawać rozkazy mitycznym herosom i wziąć udział w oblężeniu mitycznej Troi.

Total War Saga: Troy może zostać pokazane po raz pierwszy podczas targów gamescom w Kolonii, które oficjalnie zaczynają się 20 sierpnia. Wiemy jednak, że wieczorem 19 sierpnia, podczas konferencji otwierającej wydarzenie, Sega, do której należy Creative Assembly, ma zapowiedzieć produkcję z segmentu AAA. Być może chodzi właśnie o nową strategię. Warto jednak zaznaczyć, że deweloperzy z Creative Assembly zdążyli już zaprzeczyć, by miał to być ich nowy projekt.

  1. Oficjalna strona serii Total War
  2. Oficjalna strona Creative Assembly
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Total War Saga: Troy

Total War Saga: Troy