Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 sierpnia 2019, 20:39

autor: Ender

Nowa odsłona Total War Saga w czasach wojny trojańskiej

Studio Creative Assembly zarejestrowało znak towarowy Total War Saga: Troy, który jest związany z kolejną i niezapowiedzianą odsłoną spin-offu popularnej serii strategii. Jak wskazuje tytuł, akcja produkcji rozgrywać będzie się w trakcie mitycznej wojny trojańskiej. Produkcja może zostać ujawniona podczas zbliżających się targów gamescom.

Fani strategicznej serii Total War zebrani w serwisie Reddit odkryli, że w brytyjskim urzędzie patentowym, pod koniec lipca zarejestrowany został nowy znak towarowy związany z popularną marką – Total War Saga: Troy. Prawie na pewno mamy więc tutaj do czynienia z kolejną odsłoną spin-offu cyklu skupiającego się na okresach i wydarzeniach historycznych, których zasięg lub znaczenie jest zbyt małe dla pełnoprawnego Total War. Przypomnijmy, że jego pierwsza część, zatytułowana Total War Saga: Thrones of Britannia, ukazała się w 2018 roku.

Jak wskazuje na to tytuł, Total War Saga: Troy najprawdopodobniej skupi się na legendarnej wojnie trojańskiej opisanej przez Homera w Iliadzie. Trwający dziesięć lat konflikt rozgrywał się pomiędzy Grekami a Trojanami, a jego przyczyną było porwanie Heleny, żony króla Sparty, przez trojańskiego księcia Parysa. Fani produkcji studia Creative Assembly powinni spodziewać się więc dużej liczby fantastycznych elementów w grze. W wojnie brali bowiem udział nie tylko mityczni herosi, tacy jak Achilles, Ajaks i Odyseusz, ale swoją obecność zaznaczyli w niej również greccy bogowie. Dla serii to jednak nic wyjątkowego, nie licząc tytułów spod szyldu Warhammera, ostatnio wydane Total War: Three Kingdoms także oparte zostało w dużej mierze na mitycznej historii, a znaczącą rolę na polu bitwy odgrywają jednostki bohaterów o praktycznie nadludzkich zdolnościach.

W trakcie gry będziemy mogli najprawdopodobniej wydawać rozkazy mitycznym herosom i wziąć udział w oblężeniu mitycznej Troi. - Nowa odsłona Total War Saga w czasach wojny trojańskiej - wiadomość - 2019-08-10
W trakcie gry będziemy mogli najprawdopodobniej wydawać rozkazy mitycznym herosom i wziąć udział w oblężeniu mitycznej Troi.

Total War Saga: Troy może zostać pokazane po raz pierwszy podczas targów gamescom w Kolonii, które oficjalnie zaczynają się 20 sierpnia. Wiemy jednak, że wieczorem 19 sierpnia, podczas konferencji otwierającej wydarzenie, Sega, do której należy Creative Assembly, ma zapowiedzieć produkcję z segmentu AAA. Być może chodzi właśnie o nową strategię. Warto jednak zaznaczyć, że deweloperzy z Creative Assembly zdążyli już zaprzeczyć, by miał to być ich nowy projekt.

  1. Oficjalna strona serii Total War
  2. Oficjalna strona Creative Assembly