Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 lipca 2021, 11:31

Total War Saga: Troy - data premiery na Steam, dodatek Mythos w drodze

Wiemy, kiedy Total War Saga: Troy zadebiutuje na Steamie. Twórcy zapowiedzieli również dodatek Mythos, który wzmocni elementy fantastyczne, oraz darmowy tryb realizmu historycznego, mający ukazać się w ramach aktualizacji.

2 września nastąpią trzy rzeczy:
  1. Total War Saga: Troy zadebiutuje w serwisie Steam;
  2. ukaże się dodatek Mythos – zarówno w Epic Games Store, jak i na Steamie;
  3. wydana zostanie aktualizacja, która wprowadzi do gry darmowy realistyczny tryb historyczny.

Zespół Creative Assembly i firma Sega ogłosiły datę premiery gry Total War Saga: Troy na Steamie. Strategia zadebiutuje w serwisie studia Valve 2 września tego roku.

Przypomnijmy, że gra ukazała się w sierpniu ubiegłego roku, ale tylko w Epic Games Store. Ta umowa na wyłączność była mocno nietypowa, gdyż przez pierwsze 24 godziny od premiery Total War Saga: Troy można było zdobyć za darmo. Promocja okazała się bardzo skuteczna i skorzystało z niej 7,5 mln graczy.

Z zeszłym roku, komentując tę umowę, studio Creative Assembly stwierdziło, że była to jednorazowa akcja i w planach nie ma kolejnych exclusive’ów dla Epic Games Store. Celem promocji było dotarcie do nowych użytkowników i wydaje się, że udało się go zrealizować. Do tego sporo z osób, które skorzystały z okazji, kupiło potem dodatki do gry, więc twórcy pewnie wyszli na swoje.

Osoby pragnące grać w Total War Saga: Troy na Steamie będą musiały kupić tę produkcję, więc ciekawi nas, jakie uzyska wyniki sprzedaży. Nie pojawi się opcja przeniesienia egzemplarza między serwisami. Dostępny za to będzie cross-play między nimi.

Dodatek Mythos – jeszcze więcej mitologii

Równocześnie z premierą gry na Steamie zadebiutuje dodatek Mythos, który będzie największym z dotychczasowych rozszerzeń. DLC wprowadzi nowy tryb kampanii, w którym pojawią się boskie moce, mityczne bestie i powiązane z nimi zadania. Gracze będą mogli zwerbować do swoich armii m.in. Hydrę, Cerbera czy Gryfa. Takie stworzenia dysponować mają zdolnościami specjalnymi i towarzyszyć im będą legiony wyznawców.

W podstawowej wersji gry pojawiały się elementy zainspirowane mitologią, ale zrealizowane w częściowo realistyczny sposób (np. oddziały nazwane Harpiami, składające się z ludzkich wojowniczek). Z dodatkiem Mythos zostaną one przeobrażone we w pełni fantastyczne warianty. Rozszerzeniu ulegnie także system boskich interwencji, pozwalając nam np. ciskać we wrogów piorunami Zeusa.

Darmowy tryb historyczny

Creative Assembly szykuje również coś dla fanów, których nie interesują wszystkie te fantastyczne elementy. Wraz z premierą Mythos ukaże się aktualizacja do podstawowej wersji Total War Saga: Troy, która zaoferuje za darmo nowy tryb historyczny, w którym usunięte zostaną wszystkie mitologiczne i mało realistyczne aspekty z podstawowej wersji gry, w tym superjednostki. Walki toczyć będą generałowie i ich straże przyboczne, którzy zastąpią jednoosobowe armie o boskiej mocy.

W sumie gracze będą mogli więc bawić się w trzech trybach – fantastycznym, historycznym oraz dostępnym od premiery wariancie Truth Behind The Myth, znajdującym się gdzieś pomiędzy pozostałymi dwoma.

  1. Oficjalna strona serii Total War
  2. Total War Troy - poradnik do gry