Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Total War Saga: Troy - Mythos (PC)
OkładkaTotal War Saga: Troy - Mythos (PC)

Total War Saga: Troy - Mythos PC

Pierwszy duży dodatek DLC do A Total War Saga: Troy, drugiej części serii spin-offów cyklu Total War. Mythos wprowadza nowe rodzaje kampanii, jednostki oraz modyfikuje część z podstawowych elementów rozgrywki.

To jest dodatek do gry Total War Saga: Troy.

Strategiczne | RTS | turowe | starożytność | kooperacja | mitologia grecka | starożytna Grecja

Total War Saga: Troy - Mythos Premiera PC

2września2021

Steam

2września2021

producent: Creative Assembly wydawca: SEGA Strona oficjalna

Polskie napisyPolskie napisyAngielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Total War Saga: Troy - Mythos

Total War: Rome II

Field of Glory: Empires

Grand Ages: Rome

Mythos, pierwszy duży dodatek do A Total War Saga: Troy, wprowadza do gry nowe tryby zabawy, mechaniki oraz przebudowuje niektóre elementy rozgrywki podstawki. Rozszerzenie obfituje w elementy mitologiczne, takie jak mityczne postacie czy stwory, ale oferuje również nowości dla wielbicieli historii.

Mechanika

Większość podstawowych elementów zabawy pozostało bez większych zmian. Gra dalej oferuje więc typową dla serii Total War rozgrywkę strategiczną łączącą turowe zarządzanie imperium z toczeniem ogromnych bitew w czasie rzeczywistym. DLC zmienia balans poszczególnych funkcji, sprawiając, że siła armii, bohaterów, ich koszt utrzymania oraz wznoszenia budynków są bardziej sprawiedliwe. Oprócz tego wprowadzono nowy rodzaj „surowca”, czyli zdolności administracyjne. Są one potrzebne do utrzymywania jednostek, a ich gromadzenie daje zarówno negatywne efekty, jak i pozytywne – m.in. przyczyniają się do szybszego wprowadzania edyktów czy zdobywania wpływów w zdobytych prowincjach.

Dodatek wprowadza do A Total War Saga: Troy kilka nowych wariantów zabawy, z tytułowym Mythos na czele. Oprócz tego twórcy przygotowali też tryb historyczny pozbawiony jakichkolwiek elementów fantastycznych, zostawiając jednocześnie graczom do dyspozycji domyślny rodzaj kampanii znany z podstawowej gry.

Mythos wprowadza do zabawy liczne mitologiczne elementy. Otrzymaliśmy w nim możliwość łapania różnych greckich stworów, takich jak gryf, hydra czy cerber. Zrekrutowanie któregoś z nich udostępnia nam unikalne jednostki i budynki oraz pozwala korzystać z umiejętności specjalnych podczas bitew i na mapie taktycznej. Samo znalezienie kreatur wymaga od nas zorganizowania specjalnych mitycznych wypraw, prowadzonych przez bohatera i jego armię. W ramach każdej z nich musimy najpierw znaleźć tropy bestii, podążyć nimi, aż ostatecznie walczymy z celem i po zwycięstwie otrzymujemy możliwość rekrutacji. Warto przy tym pamiętać, iż w ramach jednej kampanii da się zrekrutować tylko jedno mityczne stworzenie. Do tego wiele jednostek znanych z Troy przybiera w dodatku formę mitycznych istot, np. oddziały harpii faktycznie stają się harpiami, cyklopy cyklopami itd. Do tego rozbudowano tryb boskich interwencji, pozwalający nam teraz na kontrolowanie piorunów jako Zeus czy morskich fal jako Posejdon.

Drugim nowym rodzajem kampanii jest kampania historyczna. Eliminuje ona wszelakie elementy nadprzyrodzone z rozgrywki, skupiając się na jak najwierniejszym oddaniu starożytnych realiów. Dalej są w niej dostępni bohaterowie tacy jak Achilles czy Hektor, jednak nie są już samodzielnymi jednostkami o specjalnych zdolnościach, a dowódcami działającymi na zasadach zbliżonych do tych z Rome II czy Shogun 2.

Tryby gry

W produkcję można grać samemu lub w trybie multiplayer, gdzie z innymi graczami da się rozgrywać zarówno całe kampanie, jak i pojedyncze bitwy.

Kwestie techniczne

DLC A Total War Saga: Troy – Mythos nie wprowadza znacznych zmian w aspektach technicznych, jednak dodaje wiele nowych efektów wizualnych związanych z mitologicznymi mocami bogów, herosów i potworów.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet   Liczba graczy: 1-8  

Oczekiwania czytelników: 5.6 / 10 na podstawie 5 głosów czytelników.

Total War Saga: Troy - Mythos cena w dniu premiery: 106,99 PLN

Klasyfikacja PEGI Total War Saga: Troy - Mythos

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Total War Saga: Troy - Mythos Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core 2 Duo 3.0 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 1 GB GeForce GTX 460 / Radeon HD 5770 lub lepsza
  • Windows 7/8.1/10 64-bit
  • Zalecane:
  • Intel Core i5-6600 / AMD Ryzen 5 2600X
  • 8 GB RAM
  • karta grafiki 4 GB GeForce GTX 970 / 2 GB Radeon R9 270X lub lepsza
  • Windows 7/8.1/10 64-bit