Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 grudnia 2021, 15:15

autor: AlexB

Nadchodzi koniec wsparcia dla Total War Saga: Troy

Przedstawiciele studia Creative Assembly ogłosili, że nadchodzące DLC do Total War Saga: Troy - Rhesus & Memnon – będzie ostatnim. Członkowie CA Sofia opiekujący się tym tytułem mają zająć się nowym projektem.

W SKRÓCIE
  1. DLC Rhesus & Memnon będzie ostatnim, jakie otrzyma gra Total War Saga: Troy.
  2. Ekipa z Creative Assembly Sofia, czyli twórcy tego tytułu, zajmuje się obecnie kolejnym projektem.
  3. Jak na razie nie wiadomo, czym on będzie.

Total War Saga: Troy, czyli stworzona przez Creative Assembly Sofia poboczna odsłona słynnego cyklu strategii, która umożliwia wzięcie udziału w owianej legendą wojnie trojańskiej, ma na karku rok i kilka miesięcy. Przez ten czas tytuł doczekał się czterech mniejszych i większych rozszerzeń. 14 grudnia zadebiutuje piąte, zatytułowane Rhesus & Memnon, skupiające się na Trakach oraz Etiopczykach i dodające do gry między innymi 49 nowych jednostek, a także szereg interesujących mechanik. Jak się jednak okazuje, będzie to ostatnie rozszerzenie, jakie otrzyma Total War Saga: Troy. Potem gracze mogą spodziewać się wyłącznie patchów bądź pomniejszych hotfixów i to tylko w sytuacji, gdy będą one niezbędne.

Informacja ta po raz pierwszy pojawiła się na Discordzie serii Total War. Później została ona potwierdzona przez Roba Bartholomewa, dyrektora do spraw produktów w studiu Creative Assembly. Oto, co czytamy w komentarzu udzielonym przez niego serwisowi PCGamesN:

Ekipa CA Sofia dała mnóstwo temu projektowi, ale jest już gotowa, by skupić się na czymś nowym. Choć minie sporo czasu, zanim o nim usłyszycie, z radością możemy potwierdzić, że preprodukcja kolejnej pozycji już trwa, i nie możemy się doczekać, by pokazać Wam, co takiego szykuje studio.

Nadchodzi koniec wsparcia dla Total War Saga: Troy - ilustracja #1
Wraz z DLC Rhesus & Memnon zakończy się wsparcie dla Total War Saga: Troy.

Może Cię zainteresować:

  1. Total War Troy - poradnik do gry

Brzmi to całkiem interesująco i fani cyklu Total War już mogą zacząć spekulacje, w jakich czasach i regionie będzie rozgrywał się tajemniczy projekt CA Sofia. Średniowiecze? Nowożytność? Świat fantasy? A może pozostaną w starożytności? Wszystko powinno okazać się jasne za jakiś czas.

Przy okazji komunikatu Bartholomew zaznaczył, że i tak Total War Saga: Troy było rozwijane bardziej, niż zakładały pierwotne plany. Jest to konsekwencja tego, jaki sukces odniosła ta produkcja (co raczej nie jest zaskoczeniem, zważywszy na fakt, że była ona rozdawana za darmo na platformie Epic Games Store przez kilka dni po premierze).

Warto przypomnieć, że w maju tego roku Creative Assembly zakończyło wsparcie dla Total War: Three Kingdoms. Tym samym obecnie żadna wydana odsłona cyklu Total War nie jest już aktywnie rozwijana. Główne siły przerobowe zostały więc całkowicie przerzucone na nowe tytuły oraz nadchodzącego Warhammera III. Ponownie cytując Bartholomewa:

Mamy szczęście, że pracuje dla nas wiele zespołów deweloperskich, które przygotowują liczne tytuły przez cały czas. Total War: Warhammer III będzie w centrum naszego zainteresowania w przyszłym roku, podczas gdy inne ekipy poczynią postępy nad swoimi projektami za kulisami.

Na koniec przypominamy, że premiera Total War: Warhammer III zaplanowana jest na 17 lutego 2022 roku. Produkcja będzie dostępna wyłącznie na PC, między innymi w polskiej wersji językowej.

  1. Oficjalna strona serii Total War