Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 kwietnia 2013, 18:06

autor: qjin

Titan nazwą debiutanckiej gry Respawn Entertainment?

Respawn Entertainment, studio założone przez byłych pracowników Infinity Ward, zarejestrowało kilka dni temu znak towarowy Titan. Potwierdza to wpis w cyfrowym systemie amerykańskiego urzędu patentowego. Czyżby była to nazwa ich ciągle jeszcze niezapowiedzianej gry?

Studio Respawn najprawdopodobniej zapowie swój debiutancki tytuł na tegorocznych targach E3 - Titan nazwą debiutanckiej gry Respawn Entertainment? - wiadomość - 2013-04-16
Studio Respawn najprawdopodobniej zapowie swój debiutancki tytuł na tegorocznych targach E3

11 kwietnia bieżącego roku studio Respawn Entertainment, utworzone przez Jasona Westa i Vince’a Zampellę, zarejestrowało znak towarowy Titan. Dowód, do którego dotarł serwis All Games Beta, można znaleźć w elektronicznym systemie amerykańskiego urzędu patentowego. Jak z niego wynika, nazwa dotyczy gry wideo. Nie może chodzić o nic innego, tylko o produkcję, nad którą od 2010 roku deweloper pracuje pod skrzydłami Electronic Arts. Nie wiadomo jednak, czy to nazwa kodowa, czy może już finalny tytuł. Firma EA na razie nie skomentowała tych pogłosek.

Wpis w cyfrowym systemie amerykańskiego urzędu patentowego - Titan nazwą debiutanckiej gry Respawn Entertainment? - wiadomość - 2013-04-16
Wpis w cyfrowym systemie amerykańskiego urzędu patentowego

Nadchodzący projekt Respawn Entertainment zostanie prawdopodobnie przedstawiony na tegorocznych targach E3, które będą odbywać się 11-13 czerwca w Los Angeles. Sugeruje to wpis Vince’a Zampelli na Twitterze sprzed prawie dwóch miesięcy.

Źródło: All Games Beta - Titan nazwą debiutanckiej gry Respawn Entertainment? - wiadomość - 2013-04-16
Źródło: All Games Beta
Źródło: All Games Beta - Titan nazwą debiutanckiej gry Respawn Entertainment? - wiadomość - 2013-04-16
Źródło: All Games Beta
Źródło: All Games Beta - Titan nazwą debiutanckiej gry Respawn Entertainment? - wiadomość - 2013-04-16
Źródło: All Games Beta

Według nieoficjalnych doniesień, niezapowiedziana gra to strzelanka FPP w klimacie science-fiction, o której jednak wiemy niewiele więcej. Do tej pory udostępniono zaledwie dwa, w dodatku zamazane screenshoty (1 i 2), a sama produkcja według spekulacji ma trafić na rynek najwcześniej w 2014 roku. Skoro dotychczas nie ujawniono gry, ten termin wydaje się jak najbardziej prawdopodobny.

Jason West (po lewej) i Vince Zampella (po prawej) – założyciele Respawn Entertainment - Titan nazwą debiutanckiej gry Respawn Entertainment? - wiadomość - 2013-04-16
Jason West (po lewej) i Vince Zampella (po prawej) – założyciele Respawn Entertainment

Co warto dodać, niedawno pokład Respawn Entertainment opuścił jeden z założycieli firmy – Jason West. To dość niepokojąca informacja, ale jego odejście z powodów rodzinnych nie miało ponoć wpływu na proces produkcyjny gry, w którym nie brał udziału już na wiele miesięcy przed opuszczeniem studia.

Ciekawostką z pewnością jest fakt, że tworzona przez Blizzarda nowa produkcja, która ma być godną następczynią World of Warcraft na rynku MMO, została również ochrzczona nazwą kodową Titan.

Respawn Entertainment zostało założone w pierwszej połowie 2010 roku przez Vince’a Zampellę i Jasona Westa, twórców lwiej części serii Call of Duty. Studio narodziło się po tym, jak koncern Activision zwolnił ich z powodu złamania zapisów w umowach, o czym szerzej możecie przeczytać w tym newsie. Afera odbiła się sporym echem w branży gier wideo – temat nie znikał z portali przez wiele miesięcy. Byłych pracowników Infinity Ward przygarnęła firma Electronic Arts, pod której egidą tworzony jest aktualny projekt Respawn. Przypuszcza się, że ich debiut zostanie zapowiedziany na czerwcowych targach E3 w Mieście Aniołów.