Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 marca 2013, 10:35

autor: Marcin "Sarge" Skierski

Jason West odszedł ze studia Respawn Entertainment

Anonimowe źródła kilku serwisów internetowych donoszą, jakoby Jason West odszedł ze studia Respawn Entertainment. Jest to jeden ze współzałożycieli tego zespołu, który kilka lat temu opuścił Infinity Ward.

AKTUALIZACJA: Vince Zampella potwierdził, że Jason West odszedł ze studia Respawn Entertainment z przyczyn rodzinnych. Obie strony rozstają się jednak w dobrej atmosferze.

W sieci pojawiły się plotki, jakoby Jason West opuścił studio Respawn Entertainment, które założył wspólnie z Vincem Zampellą prawie trzy lata temu. Na razie wiadomość nie została potwierdzona.

O odejściu Jasona Westa poinformowały co najmniej trzy znane serwisy (Giant Bomb, Kotaku, Polygon), powołując się na „anonimowe, ale dobrze poinformowane źródła”. Z ich doniesień wynika, że West odszedł ze studia Respawn Entertainment w zeszłym roku z powodów rodzinnych. Co więcej, podobno mowa o dłuższym rozstaniu z branżą gier wideo.

Jason West - Jason West odszedł ze studia Respawn Entertainment - wiadomość - 2013-03-05
Jason West

Źródła serwisu Giant Bomb informują, że Jason West już od wielu miesięcy nie brał udziału w aktywnym dewelopingu nadchodzącej gry studia Respawn Entertainment, jednak miało to nie wpłynąć negatywnie na proces jej tworzenia. Niestety, zespół do tej pory nie skomentował tych plotek. Wydają się być jednak całkiem wiarygodne, jako że wiadomość o rzekomym odejściu współzałożyciela studia pojawiła się w wielu znanych serwisach.

Jason West oraz Vince Zampella to byli szefowie Infinity Ward (seria Call of Duty), którzy kilka lat temu odeszli z tego zespołu w mało sympatycznych okolicznościach. Po pewnym czasie oboje założyli studio Respawn Entertainment, gdzie rozpoczęli prace nad zupełnie nowym projektem, o którym wciąż nic nie wiemy. Wobec rzekomego odejścia Jasona Westa, obecnie to Vince Zampella ma być samodzielnym szefem Respawn Entertainment.