Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 marca 2013, 10:34

autor: Hed

The Wolf Among Us to adaptacja komiksu Fables od studia Telltale

The Wolf Among Us to nowa gra studia Telltale, czyli twórców The Walking Dead, oparta na serii komiksowej Fables (wydawanej przez firmę DC). Wcielimy się w niej w wilka znanego z bajki o Czerwonym Kapturku, aby chronić inne fikcyjne postacie przed wykryciem przez zwykłych ludzi.

Wilk z Czerwonego Kapturka w Nowym Jorku – nowa gra studia Telltale. - The Wolf Among Us to adaptacja komiksu Fables od studia Telltale - wiadomość - 2013-03-28
Wilk z Czerwonego Kapturka w Nowym Jorku – nowa gra studia Telltale.

Studio Telltale, znane z The Walking Dead, ujawniło projekt oparty na serii komiksów Fables. Gra o tytule The Wolf Among Us trafi do sprzedaży latem na kilku platformach: PC, Mac, Xbox 360 i PlayStation 3. Poznamy w niej historię Bigby’ego Wolfa, rozgrywającą się przed wydarzeniami z opowieści komiksowej. Wilk zostanie wygnany z innymi bohaterami bajek do Nowego Jorku, gdzie będzie pilnował, aby zwyczajni ludzie nie wykryli ich obecności.

Dan Connors, szef Telltale, powiedział w informacji zapowiadającej tytuł, że tworząc go studio wykorzysta dotychczasowe doświadczenia w budowaniu epizodycznych serii. Deweloper wspomniał także o nieustającej chęci rozwijania motywu wyborów i ich konsekwencji w grach, zapewniając, że takie podejście pozwoli pokazać złożoność każdej z doskonale znanych postaci z uniwersum Fables. Więcej szczegółów na temat gry poznamy w nadchodzących tygodniach.

Pierwszy raz o tym, że Telltale zajmie się grą na podstawie uniwersum Fables usłyszeliśmy jeszcze w 2011 roku. Na oficjalną zapowiedź trzeba było trochę poczekać, ale nie powinno to nikogo dziwić. Deweloper specjalizujący się w przygodówkach odcinkowych pracował w międzyczasie nad innymi projektami. Miano najważniejszego z nich zyskała adaptacja Żywych trupów, która zachwyciła graczy i recenzentów, odświeżając przy okazji wizerunek studia Telltale.

The Wolf Among Us to adaptacja komiksu Fables od studia Telltale - ilustracja #3Fables to dość ciekawa seria komiksowa stworzona przez Billa Willinghama, która zadebiutowała w 2002 roku. W tym niezwykłym uniwersum postacie z bajek, baśni czy legend zostały wygnane ze swojego świata do naszej rzeczywistości i osiedliły się w Nowym Jorku, tworząc tak zwane Fabletown. Szeryfem tego miejsca został wielki zły wilk z opowieści o Czerwonym Kapturku, tutaj znany jako Bigby Wolf. Postać zrezygnowała ze swojej złej natury, przyjmując rolę kogoś na kształt detektywa.

  1. Oficjalna strona studia Telltale