Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 grudnia 2016, 12:55

The Walking Dead: The Telltale Series - A New Frontier otrzyma "Generator Opowieści"

Dowiedzieliśmy się, że The Walking Dead: The Telltale Series - A New Frontier zaoferuje ciekawy system Story Generator, pozwalający spersonalizować grę osobom, które nie mogą wczytać zapisanych stanów gry z wcześniejszych sezonów. Obejmie to nie tylko ważne decyzje gracza, ale również jego motywacje i preferencje.

Pojutrze wystartuje The Walking Dead: The Telltale Series - A New Frontier, czyli trzeci sezon popularnej serii epizodycznych przygodówek. Autorzy uznali więc, że najwyższy czas ujawnić szczegóły dotyczące systemu Story Generator, zaprojektowanego dla osób, które nie grały we wcześniejsze odsłony lub z jakiegoś powodu nie są w stanie załadować zapisanych stanów gry.

Dzięki Story Generator gra nie tylko pozna decyzje gracza, ale również jego motywacje i preferencje. - The Walking Dead: The Telltale Series - A New Frontier otrzyma "Generator Opowieści" - wiadomość - 2016-12-19
Dzięki Story Generator gra nie tylko pozna decyzje gracza, ale również jego motywacje i preferencje.

Seria, przynajmniej w założeniu, słynie z tego, że podejmowane decyzje mają długofalowe skutki. Z tego powodu osoby, które załadują zapisane stany gry z dwóch poprzednich sezonów otrzymają fabułę, która weźmie pod uwagę ich wcześniejsze wybory. Aby nie zostawić na lodzie osób nieposiadających takiej możliwości autorzy opracowali system Story Generator. W ramach niego gracz postawiony zostanie przed długą serią pytań odnośnie konkretnych wyborów, sytuacji oraz stosunków z poprzednich odsłon. Następnie system zanalizuje to wszystko i na tej podstawie zmodyfikuje odpowiednio zawartość trzeciego sezonu.

Co ciekawe autorzy uznali, że samo umożliwienie dokonania tych samych ważnych wyborów nie wystarczy do oddania tego, w jaki sposób gracze podchodzili do danych postaci i sytuacji. Zamiast tego wybrali reprezentatywną grupę 44 tysięcy zapisów przejść wszystkich epizodów i w każdym z nich wynotowali 2200 akcji. Objęło to nie tylko poważne decyzje, ale również przebieg dialogów, użyte przedmioty czy obiekty w otoczeniu, na które klikali użytkownicy. Po przeanalizowaniu tego wszystkiego okazało się, że istnieją 42 ogólne style przechodzenia serii.

Dlatego w Story Generator zaczniemy z tymi 42 ścieżkami, a potem wraz z kolejnymi naszymi wyborami będą one eliminowane, aż w końcu system dojdzie do tej jednej ścieżki, która jest dla nas odpowiednia. Dzięki temu gra będzie wiedziała nie tylko np. kogo postanowiliśmy ocalić, ale również co nami kierowało i jakie uczucia wzbudzały w nas dane sytuacje oraz postacie.

Przypomnijmy na koniec, że The Walking Dead: The Telltale Series - A New Frontier zmierza na pecety, konsole Xbox One i PlayStation 4 oraz urządzenia mobilne z systemami iOS i Android. Tym razem początek historii ma być tak obszerny, że autorzy wypuszczą 20 grudnia tego roku od razu dwa pierwsze odcinki zaplanowanego na pięć epizodów sezonu.

  1. Oficjalna strona studia Telltale Games