Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 lipca 2016, 13:00

autor: Michał Jodłowski

The Walking Dead: Season Three – nowe informacje i zrzuty ekranu

Studio Telltale Games ujawniło nowe informacje i pokazało kilka screenshotów z trzeciego sezonu The Walking Dead na tegorocznej edycji imprezy Comic-Con 2016 w San Diego.

Podczas panelu na tegorocznej edycji imprezy Comic-Con w amerykańskim San Diego, studio Telltale Games – twórcy między innymi przygodówek The Wolf Among Us, Tales from the Borderlands czy Game of Thrones – ujawniło nowe informacje na temat nadchodzącego trzeciego sezonu popularnego The Walking Dead: A Telltale Games Series, a także pokazało garść zrzutów ekranu wraz z czymś, co wygląda na okładkę (dzięki, GameSpot). Deweloperzy zapowiedzieli, że w rzeczonej produkcji obejmiemy kontrolę nad dwojgiem protagonistów: znaną już graczom Clementine (choć starszą o kilka lat) oraz mężczyzną imieniem Javier, który stara się zapobiec rozpadowi swojej rodziny w obliczu zombie apokalipsy. Co ciekawe, nie będziemy wcielać się w te postaci w „tej samej ramie czasowej”, zatem nie otrzymamy możliwości dowolnego przełączania między nimi. Poinformowano również, że AJ – syn Rebeki z drugiego sezonu – powróci; widać go zresztą na jednym z udostępnionych obrazków. Poniżej prezentujemy wcześniej wspomniane screenshoty.

Premiera The Walking Dead: Season Three planowana jest na późniejszy okres bieżącego roku na komputerach osobistych oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One.

The Walking Dead: A Telltale Games Series to seria epizodycznych gier przygodowych osadzonych w uniwersum wykreowanym przez Roberta Kirkmana na potrzeby komiksu The Walking Dead oraz jego filmowej adaptacji pod tym samym tytułem (w Polsce znanym też jako Żywe trupy). Pierwszy epizod początkowego sezonu zadebiutował w 2012 roku na komputerach osobistych, konsolach PlayStation 3 i Xbox 360; w późniejszym terminie ukazał się też urządzeniach mobilnych z iOS-em i tablecie Kindle Fire HDX. Gry z serii skupiają się na opowieści i postaciach. Wybory w poszczególnych epizodach są przenoszone do kolejnych.