Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 września 2016, 17:29

autor: Góral

Pierwszy epizod The Walking Dead: The Telltale Series - A New Frontier ukaże się w listopadzie

Studio Telltale Games ujawniło, że The Walking Dead: The Telltale Series - A New Frontier, czyli trzeci sezon uznanej przygodówki, rozpocznie się w listopadzie, kiedy to zadebiutuje pierwszy odcinek.

Od dłuższego czasu wiemy, że w tym roku studio Telltale Games wypuści grę The Walking Dead: A Telltale Games Series - Season Three. Podczas PAX West deweloper ujawnił przybliżony termin premiery pierwszego epizodu oraz zdradził, że trzeci sezon będzie nosić nazwę The Walking Dead: The Telltale Series - A New Frontier. Debiutancki odcinek ukaże się na konsolach, urządzeniach mobilnych oraz komputerach osobistych w listopadzie. Produkcja tradycyjnie będzie dostępna na platformach cyfrowej dystrybucji, ale w przypadku konsol sprzedawane ma być też pudełkowe wydanie, zawierające pierwszy epizod oraz dostęp do pozostałych czterech, które trzeba będzie pobrać, gdyż już się ukażą.

W The Walking Dead: The Telltale Series - A New Frontier powróci znana z dwóch poprzednich sezonów Clementine. - Pierwszy epizod The Walking Dead: The Telltale Series - A New Frontier ukaże się w listopadzie - wiadomość - 2016-09-03
W The Walking Dead: The Telltale Series - A New Frontier powróci znana z dwóch poprzednich sezonów Clementine.
The Walking Dead: The Telltale Series - A New Frontier w skrócie:
  • trzeci sezon uznanej serii przygodówek;
  • pierwszy epizod ukaże się w listopadzie;
  • gra dostępna będzie na konsolach, urządzeniach mobilnych i komputerach osobistych.

Kevin Bruner, szef studia Telltale Games, stwierdził, że A New Frontier będzie zarówno kontynuacją wcześniejszej historii, jak i początkiem zupełnie nowej, osadzonej cztery lata po wydarzeniach ukazanych w pierwszym sezonie. Produkcja ma pokazać: „co znaczy walczyć o przetrwanie w świecie zniszczonym przez nieumarłych” oraz zaprezentować bohaterów zmagających się z nowymi zasadami porządku i sprawiedliwości na odzyskanych przez ludzi ziemiach. Na koniec przypominam jeszcze, że w grze wystąpią dwie grywalne postacie – znana z poprzednich sezonów Clementine oraz mężczyzna o imieniu Javier.

Seria The Walking Dead od studia Telltale Games to cykl prostych przygodówek, których główną atrakcją jest wciągająca historia, opowiadająca o losach ludzi zmagających się z zombie, które opanowały świat. Poszczególne odsłony pokazują jednak, że tak naprawdę to nie umarli stanowią największe zagrożenie, a ocalali, którzy w wyniku upadku społeczeństwa dopuszczają się okrutnych czynów. Jednym ze znaków rozpoznawczych kolejnych sezonów są trudne wybory dokonywane w trakcie rozgrywki, wpływające na przebieg wydarzeń, pozbawiające niektóre postacie NPC życia itd.